Wizyta Delegacji Wietnamskiej z Instytutu Psychologii Wietnamskiej Akademii Nauk Społecznych w Hanoi na Uniwersytecie Gdańskim 24.11.2023

W dniu 24 listopada 2023 r. mieliśmy przyjemność gościć delegację z Instytutu Psychologii Wietnamskiej Akademii Nauk Społecznych (VASS) w Hanoi: Dyrektor Instytutu Psychologii VASS  prof. Dang Thi Hoa, prof. Bui Thi Huong Tram z Instytutu Psychologii Rodziny i Rodzaju VASS oraz dr Mai van Hai, Dyrektora Współpracy Międzynarodowej VASS, dzięki inicjatywie dr hab. Joanny Różyckiej-Tran, prof. UG z Instytutu Psychologii UG, która w lipcu tego roku razem z Dyrektorem Instytutu Psychologii dr hab. Pawłem Jurkiem, prof. UG przebywała na wymianie akademickiej Erasmus Plus w Hanoi.

Wraz z dr Adamem Jagiełło-Rusiłowskim (INNOCAMP.pl) delegacja zwiedziła WNS witając się z Dziekanem prof. Michałem Harciarkiem, Bibliotekę Główną BUG oraz wystawę bursztynu na Wydziale Biologii. W ramach wizyty odbył się wykład otwarty z dyskusją wokół tematu Filial piety, family happiness and family values”, który zgromadził licznych studentów i doktorantów również z innych wydziałów. W trakcie wykładu usłyszeliśmy między innymi jakie są związki między lojalnością rodzinną (ang. filial piety) a szczęściem, jak również o charakterystyce rodziny wietnamskiej i jej kulturowych korzeniach. Wywiązała się również bogata dyskusja dotycząca porównania wartości rodzinnych typowych dla Wietnamu oraz Polski. Wydarzenie to było niepowtarzalną okazją nie tylko do wysłuchania interesującego wykładu, a co za tym idzie, do wymiany doświadczeń, lecz także do nawiązania współpracy z VASS. Po wykładzie przedstawiciele Instytutu Psychologii Wietnamskiej Akademii Nauk Społecznych spotkali się z Dyrekcją Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego: dr hab. Pawłem Jurkiem, prof. UG,  dr Pauliną Pawlicką, dr Aleksandrą Lewandowską-Walter, gdzie doszło do podpisania umowy bilateralnej (MOU) o współpracy akademickiej. Aktualnie planowane jest podpisanie Partnerstwa Strategicznego z Wietnamem w ramach programu NAWA.

Klaudia Bochniarz, dr hab. Joanna Różycka-Tran, prof. UG

Data publikacji: wtorek, 28. Listopad 2023 - 08:04; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 28. Listopad 2023 - 09:19; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz