Fotografia a prawo autorskie – spotkanie na temat wykorzystywania materiałów graficznych w prasie

23 marca o godz. 18.00 w auli S207 na Wydziale Nauk Społecznych UG obyło się dla studentów dziennikarstwa, w szczególności redaktorów studenckiej gazety CDN seminarium z zakresu praw autorskich. Spotkanie to poprowadził dr hab. Paweł Sut, pracownik badawczo-dydaktyczny Wydziału Prawa i Administracji UG. Była to okazja, by dowiedzieć się więcej na temat legalnego wykorzystywania i pozyskiwania materiałów graficznych w mediach, weryfikacji źródeł i ochrony wizerunku. Zebrani otrzymali także wskazówki, jak podpisywać zdjęcia i tworzyć umowy z autorami zdjęć, aby uniknąć w przyszłości zarzutów o bezprawne wykorzystanie materiału.

Data publikacji: poniedziałek, 27. Listopad 2023 - 20:24; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Listopad 2023 - 20:25; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak