Spotkanie z Moniką Bielkiewicz

Członkowie Koła Naukowego i gazety studenckiej „CDN” zapraszają na spotkanie z dziennikarką, redaktorką i copywriterką Moniką Bielkiewicz. Spotkanie odbędzie się 16 listopada o godz. 18:00 w sali D303 na Wydziale Nauk Społecznych UG. Hasłem przewodnim wydarzenia będzie „Dziennikarstwo wczoraj, dziś i jutro”.

W pierwszej części spotkania red. Monika Bielkiewicz opowie o najważniejszych zasadach pracy dziennikarza. Podpowie, jak budować własną markę osobistą w dziennikarskim świecie.

Druga część spotkania będzie dotyczyć ewolucji dziennikarstwa i charakterystyki trójmiejskiego rynku pracy oraz branży beauty. Monika Bielkiewicz podzieli się swoimi spostrzeżeniami na przestrzeni lat. Redaktorom „CDN” zależy przede wszystkim na poznaniu tajników zawodu dziennikarza.

Wydarzenie poprowadzą: Paulina Kozień i Anna Stelmach, redaktorki „CDN”.

Monika Bielkiewicz już w czasie studiów na Uniwersytecie Warszawskim współpracowała z magazynami „Cosmpolitan” oraz „Filipinka”, w tym drugim piśmie rozpoczęła pracę jako korektorka, obejmując jedyne wówczas wolne stanowisko. Pół roku później prowadziła w „Filipince” dział edukacji, potem przez dwa lata działała w magazynie „Nicole”. W wydawnictwie BAUER była szefową działu psychologii i seksuologii. Po dwóch latach objęła stanowisko sekretarza redakcji w magazynie „Dobre Wnętrze”. Stamtąd „podebrała” ją AGORA S.A. do nowo powstającego pierwszego w Polsce magazynu shoppingowego „Avanti”. Tam spędziła 15 lat, będąc dziennikarką i redaktorką, kierując działem mody.

Moja praca była bardzo różnorodna: od koordynacji sesji zdjęciowych, poprzez wywiady dla bliźniaczego magazynu dla mężczyzn „Logo”, współpracę z działem reklamy i promocji, wyjazdy na pokazy mody i prezentacje kolekcji modowych oraz nowości kosmetycznych. W „Avanti” odpowiadałam również za dział „Kalejdoskop”, w którym co miesiąc relacjonowałam najważniejsze wydarzenia z dziedziny moda i uroda.

Po 15 latach odeszła z AGORY i objęła pieczę nad branżowym magazynem „Kosmetyki”, który prowadziła przez rok. Po powrocie z Warszawy do Trójmiasta nawiązała współpracę z lokalnym portalem Trójmiasto.pl, Anywhere.pl oraz agencją marketingową Efektywni.net.

fot. archiwum prywatne Moniki Bielkiewicz

Data publikacji: niedziela, 12. Listopad 2023 - 21:46; osoba wprowadzająca: Paweł Kozielski Ostatnia zmiana: środa, 15. Listopad 2023 - 20:05; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak