Relacja z Międzynarodowego Kongresu Montessori Europe

W dniach 29 września – 1 października 2023 na WNS odbywał się Międzynarodowy Kongres Montessori Europe. Wydarzenie zorganizowane dzięki współpracy Wydziału, Instytutu Pedagogiki i dra Jarosława Jendza (członka zarządu Montessori Europe). Konferencja zgromadziła ponad 240 osób z 32 krajów świata, głównie Europy, ale nie zabrakło także przedstawicieli obu Ameryk, różnych krańców Afryki oraz Antypodów. Hasłem tegorocznego kongresu było: Promowanie solidarności oraz sprawiedliwości społecznej w edukacji Montessori. Wydarzenie, oprócz spotkań i obrad działaczy oświatowych, młodzieży oraz praktyków edukacyjnych, zgromadziło także bez mała 80 osiemdziesięcioro badaczy edukacji z wielu uniwersytetów, co zapewne będzie skutkować nawiązaniem interesujących sieci naukowych o zasięgu globalnym.

Data publikacji: piątek, 6. Październik 2023 - 10:06; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 16. Październik 2023 - 23:51; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz