10. Międzynarodowa Wystawa Fotografii - sukces studentów i pracowników instytutu

Sukces studentów i pracowników kierunku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej ze specjalności fotograficznej na międzynarodowym festiwalu fotografii w Chinach. Mateusz Siedlecki z nagrodą za najlepszy debiut.

W dniach 31.08-05.09 2023 roku w prefekturze Dali w Chinach odbyła się 10. Międzynarodowa Wystawa Fotografii (10. Dali International Photography Exhibition 2023), jedna z największych imprez fotograficznych na świecie, na której blisko 100 artystów z ponad 20 krajów zaprezentowali w sumie przeszło 10 000 prac.

W ramach festiwalu, oprócz wystawy, odbył się szereg spotkań, wykładów, warsztatów oraz paneli dyskusyjnych, w których udział wzięli wybitni fotografowie z Chin oraz zagranicy. Na wystawę zostały zakwalifikowane i zaprezentowane na niej prace naszych studentów (Sandry Cwintal, Aleksandry Gryńko, Magdaleny Fedak, Kacpra Frąckowiaka, Mateusza Siedleckiego, Kingi Trzebiatowskiej i Jakuba Zery) oraz pracowników (prof. Zbigniewa Treppy, prof. UG dr hab. Karoliny Aszyk i mgr. Mikołaja Janiaka) ze specjalności fotograficznej.

Spośród kilkuset prac, cykl fotograficzny Mateusza Siedleckiego, ubiegłorocznego dyplomanta naszego kierunku, zatytułowany „Memoir”, zdobył „Redpoll Trophy New Artist Award” w kategorii "Best new artist". Uniwersytet Gdański reprezentowali prof. Zbigniew Treppa i prof. UG dr hab. Karolina Aszyk, która była jednocześnie kuratorem wystawy i jednym z członków jury.

Zdjęcia z wydarzenia

Data publikacji: środa, 27. Wrzesień 2023 - 19:27; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak Ostatnia zmiana: środa, 27. Wrzesień 2023 - 19:34; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak