MEDIA-BIZNES-KULTURA. Pomorze 2023 - zapowiedź konferencji

 

MEDIA-BIZNES-KULTURA. Pomorze 2023 

12-13 października 2023 

Uniwersytet Gdański 

formuła hybrydowa 

MEDIA-BIZNES-KULTURA, międzynarodowa konferencja naukowa, która odbywa się co dwa lata i jest organizowana przez Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego. Jest adresowana do środowiska naukowego, przedstawicieli biznesu, pracowników mediów oraz instytucji kultury współpracujących z mediami. Od kilku lat jest to jedno z najbardziej znaczących spotkań teoretyków i praktyków oraz forum wymiany poglądów na temat etycznych, technologicznych, kulturowych i rynkowych procesów związanych z komunikacją społeczną i mediami. 

Tegoroczna, 9. edycja, koncentruje się na zagadnieniach kryzysu i gwałtownych zmian, jakich jesteśmy świadkami w ostatnich latach. Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie, kryzys klimatyczny i spowolnienie gospodarcze powodują nie tylko, że media dostarczają odbiorcom dużej ilości informacji na temat współczesnych wyzwań, ale sprawiają też, że same media i dziennikarze muszą dostosować się do nowych warunków.  

W ramach konferencji odbędą się panele tematyczne z udziałem naukowców i praktyków, a dyskusje będą toczyć się głownie wokół czterech obszarów tematycznych: Media w kryzysie – kryzys w mediach; (R)ewolucja rynku mediów; Nowe środki przekazu – nowe społeczeństwo; Media, demokracja, polityka. Ważnym elementem konferencji są panele młodych badaczy – doktorantów i studentów. 

W roli keynote speakera wystąpi Vasilisa Stepanenko, ukraińska dziennikarka i producentka filmów wideo, laureatka Nagrody Pulitzera za Służbę Publiczną, przyznanej w 2023 roku. Temat jej wystąpienia brzmi: „Media a wojna w Ukrainie”.  

W czasie tegorocznej konferencji odbędzie się otwarte spotkanie na temat mediów akademickich i studenckich, inaugurujące projekt OFMA on Tour, realizowany przez Ogólnopolskie Forum Mediów Akademickich. W ramach spotkania będzie można wysłuchać tematycznych wystąpień, prezentacji oraz debaty: „Media akademickie i studenckie w świecie algorytmów i sztucznej inteligencji”.

Zostaną wręczone także nagrody w konkursie Medi@stery na najlepszą pracę magisterską w obszarze mediów, który jest cyklicznie organizowany przez Instytut Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego oraz nagród w Międzynarodowym Festiwalu Fotografii w Dali (Chiny), jednym z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie.

Konferencja będzie miała formułę hybrydową (spotkania online oraz na Wydziale Nauk Społecznych UG), a wybrane transmisje będą miały miejsce na platformie Teams. 

Szczegółowe informacje na stronie: https://mediabizneskultura.ug.edu.pl/ 

Baner z patronami M-B-K

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 14. Wrzesień 2023 - 17:27; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak Ostatnia zmiana: piątek, 29. Wrzesień 2023 - 12:14; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak