Konferencja z okazji X Jubileuszu Polskiego Towarzystwa Psychologii Religii i Duchowości (PTPRiD)

W 2023 r. Polskie Towarzystwo Psychologii Religii i Duchowości obchodzi dziesięciolecie istnienia. Z tej okazji członkowie Towarzystwa we współpracy z Instytutem Psychologii UG organizują VI  Międzynarodową Jubileuszową Konferencję, której tematem przewodnim jest „Psychologia religii i duchowości w obliczu dynamicznych zmian osobistych i ogólnospołecznych”. Konferencja odbędzie się 21‑22 września 2023 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Wydarzenie będzie platformą dyskusji nad wnioskami z badań i analiz dotyczących psychologicznych aspektów funkcjonowania człowieka w obszarze religii i duchowości we współczesnym świecie.  – Mamy nadzieję, że Konferencja będzie okazją do wymiany doświadczeń między badaczami a praktykami i stanie się forum do poszukiwania praktycznych rozwiązań w obszarze pomocy i wsparcia. Dlatego też do udziału zaprosiliśmy nie tylko psychologów, ale także psychiatrów, socjologów, pedagogów, teologów, religioznawców, filozofów, kulturoznawców, psychoterapeutów zainteresowanych badaniem wzajemnych relacji między religią, duchowością, zdrowiem i relacjami społecznymi – mówi dr hab. Katarzyna Skrzypińska, prof. UG, organizatorka wydarzenia.

Wśród zaproszonych gości, którzy wygłoszą wykłady plenarne są uznani badacze problematyki religii i duchowości: prof. Michael E. Nielsen (Georgia Southern University), prof. Tatjana Schnell (Universität Innsbruck), prof. Halina Grzymała-Moszczyńska (Akademia Ignatianum w Krakowie).

Wstęp na konferencję jest płatny.

Szczegółowy program konferencji dostępny na stronie: https://prs2023.ug.edu.pl/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1222076702063780

***

Organizatorzy: Polskie Towarzystwo Psychologii Religii i Duchowości, Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego