Wystawy prac studentów gospodarki przestrzennej

Studenci gospodarki przestrzennej w ramach zajęć realizują rozmaite projekty, z ktorych część ostatecznie realizowana jest w formie plakatu lub makiety. Na koniec semestru letniego kolejne studenckie prace zostały zaprezentowane w strefie wystawowej znajdującej się przy Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej na poziomie 400 Wydziału Nauk Społecznych.
 
Studenci pierwszego roku studiów licencjackich i inżynierskich na kierunku gospodarka przestrzenna w ramach ćwiczeń z Architektoniczno-Urbanistycznych Podstaw Gospodarki Przestrzennej prowadzonych przez dr inż. arch. Joannę Poczobut oraz mgr inż. arch. Martę Popaszkiewicz mieli okazję analizować krajobraz i jego kompozycję, by następnie tworzyć autorskie kompozycje płaskie i przestrzenne. Zadaniem podsumowującym cało semestralną pracę był projekt małego osiedla domów jednorodzinnych opracowany w formie makiety. Studenci przygotowali estetyczne makiety osiedli obrazujące inspirujące pomysły i przemyślane rozwiązania.
 
Z kolei studenci drugiego roku gospodarki przestrzennej w ramach ćwiczeń z Rozwoju Lokalnego i Regionalnego prowadzonych przez mgr inż. arch. Martę Popaszkiewicz analizowali obowiązujące strategie rozwoju wybranych gmin oraz opracowywali propozycje ram tworzenia nowych strategii uwzględniając uwarunkowania wewnętrzne gminy oraz współczesne praktyki z innych ośrodków.
 
Dodatkowo aktualnie w strefie wystawowej znajdują się prace studentów magisterskich studiów uzupełniających na kierunku gospodarka przestrzenna analizujące zrealizowane inwestycje w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Gdańsk.
 
 
W tym roku akademickim w strefie wystawowej znajdującej się przy Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej swoje prace zaprezentowało łącznie ponad 200 studentów, z których ponad 80 kilkukrotnie. Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia! Wydział Nauk Społecznych, rotunda przy Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, poziom 400.

Wystawę będzie można oglądać do 3.07. Następnie w instytutowej strefie wystawowej będzie można oglądać prace licencjackie dyplomantów prowadzonych przez dr inż. arch. Hannę Obracht-Prondzyńską i mgr Aleksandrę Cicharską.

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 20. Czerwiec 2023 - 14:30; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 20. Czerwiec 2023 - 15:01; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz