Gdańskie Kolokwia Psychologiczne: wykład płk. d.r Samira Rawata pt. "Military Psychology response to post pandemic reconstruction: Moving from PTSD to PTG"

Instytut Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na wykład

Pana Pułkownika dr Samira Rawata pt. "Military Psychology response to post pandemic reconstruction: Moving from PTSD to PTG"

Termin i miejsce:

12 czerwca 2023, godzina 10.30
Wydział Nauk Społecznych UG, ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk, Sala C111/112

Pułkownik dr Samir Rawat to weteran wojenny, cieszący się międzynarodowym uznaniem jako psycholog wojskowy, specjalizujący się w nurcie poznawczo-behawioralnym. Doktor Rawat zajmuje się doradztwem grupowym i indywidualnym. W trakcie 25-letniej praktyki szkolił wielu przywódców wojskowych, oficerów Sił Zbrojnych, rekrutów oraz policjantów. Jako pierwszy psycholog w Indiach został doradcą Akademii Obrony Narodowej (NDA).
Jest autorem monografii pt. "Military Psychology: International Perspectives". Jego zainteresowania i kierunki badań obejmują psychologię przywództwa, zarządzanie stresem, rozwój osobisty i zawodowy, wzmacnianie umiejętności
interpersonalnych, pracę w zespole oraz radzenie sobie z traumą.

Wykład odbywa się w ramach cyklu "Gdańskie Kolokwia Psychologiczne".

Patronat i opieka merytoryczna:

prof. dr hab. Michał Harciarek, Dziekan Wydziału Nauk Społecznych
dr hab. Paweł Jurek, prof. UG, Dyrektor Instytutu Psychologii UG

Załącznik Rozmiar
Plakat 115.34 KB

Data publikacji: wtorek, 6. Czerwiec 2023 - 14:49; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 6. Czerwiec 2023 - 14:52; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz