Współpraca Uniwersytetu Gdańskiego z Luria Neuroscience Institute: szansa dla studentów zainteresowanych neuronauką

W maju 2023 została podpisana umowa między Uniwersytetem Gdańskim a Luria Neuroscience Institute (LNI) w Nowym Jorku – organizacją, której celem jest rozwój badań oraz edukacja w obszarach neuronauki i neuropsychologii klinicznej, a także rozpowszechnianie wiedzy na temat funkcjonowania mózgu (tak w normie, jak i patologii). Współpraca z LNI przewiduje zarówno prowadzenie wspólnych badań, jak i udział studentów UG w kursach online na preferencyjnych warunkach.
 
Perspektywa wspólnych, międzynarodowych badań lub możliwość skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej LNI powinny szczególnie zainteresować studentów psychologii – zwłaszcza specjalności neurobiopsychologia. Jesteśmy jednak przekonani, że na współpracy UG z LNI skorzystają także studenci innych kierunków prowadzonych w Uniwersytecie Gdańskim – na przykład biologii, biotechnologii czy informatyki.
 
Więcej o Luria Neuroscience Institute

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 26. Maj 2023 - 10:21; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: piątek, 26. Maj 2023 - 10:23; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz