„Etykietkom mówimy NIE. Mity i stereotypy wokół zdrowia psychicznego” - spotkanie w ramach projektu ConScientia 30 maja

W ramach projektu ConScientia zapraszamy na spotkanie pt. „Etykietkom mówimy NIE. Mity i stereotypy wokół zdrowia psychicznego”, które poprowadzi dr Agata Rudnik, wykładowczyni i dyrektorka Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego UG.

Podczas spotkania poruszymy tematykę:

  • stereotypów, jakie krążą wokół zaburzeń psychicznych, zaburzeń osobowości i neuroróżnorodności,
  • tego, co kreuje i utrwala mity na temat zdrowia psychicznego i jakie są konsekwencje np. dla procesu diagnozy,
  • tego, dlaczego to wciąż tak duży temat tabu.

Szkodliwe przekonania dotyczące chociażby zaburzeń neurorozwojowych prowadzą do tego, że nierzadko nie są one diagnozowane u osób dorosłych (szczególnie u kobiet). Do tego wiele osób nie poszukuje pomocy psychologicznej, bo „to wstyd i nie wypada”. Przyjrzyjmy się temu bliżej i wspólnie zastanówmy się jak normalizować troskę o siebie.

Kiedy: Wtorek, 30 maja 2023 r.
Gdzie: Sala C111-112, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego
O której: 17:15-19:15

Link do wydarzenia

ConScientia to projekt realizowany jest przez cztery studentki Psychologii na UG w ramach zajęć Zarządzanie zmianą społeczną, prowadzonych przez mgr Magdalenę Iwanowską.

Wydarzenie współorganizowane jest przez Naukowe Koło Seksuologii Ars Amandi, Koło Naukowe Psychologii Organizacji i Zarządzania Brevi Manu oraz Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego UG.

 

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 23. Maj 2023 - 11:32; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 23. Maj 2023 - 11:39; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz