Spotkanie z reporterem Mariuszem Szczygłem 18 maja

Już w najbliższy czwartek 18.05 w auli S205 o godz. 13:15 na Wydziale Nauk Społecznych odbędzie się spotkanie z reporterem Mariuszem Szczygłem, na które serdecznie zapraszamy.
Wstęp wolny.

Mariusz Szczygieł (ur.1969) - reporter, felietonista, pisarz non-fiction. Oprócz Hanny Krall najczęściej przekładany z żyjących polskich reporterów; jego książki zostały wydane w 21 krajach. Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Jego książka „Gottland” zdobyła  European Book Prize (2009), oraz francuską Prix Amphi (2008) a w Polsce Nike Czytelników.. Jest laureatem podwójnej Nagrody Literackiej NIKE (2019), najważniejszej polskiej nagrody literackiej, w głosowaniu jury i czytelników za „Nie ma” oraz NIKE 25-lecia. Debiutował w wieku 16 lat w tygodniku „Na przełaj”. Czechofil, autor kilku bestsellerowych książek o Czechach („Gottland”, „Zrób sobie raj” (Make Your Own Paradise), „Laska nebeska”). Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX. Od 1990 r. związany z „Gazetą Wyborczą”. Jest prezesem Fundacji Instytut Reportażu oraz wykładowcą w Polskiej Szkole Reportażu. Współzałożyciel księgarnio-kawiarni „Wrzenie świata” oraz wydawnictwa „Dowody na Istnienie”.  Ostatnio wydał zbiór esejów o warsztacie autora non-fiction „Fakty muszą zatańczyć”. Mieszka w Warszawie, ale jak mówi - jego dusza mieszka w Pradze.

Data publikacji: piątek, 12. Maj 2023 - 13:56; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 15. Maj 2023 - 12:27; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz