Pomyśl o sobie (nie tylko) na wiosnę - część II

Bardzo cieszy nas, że tak chętnie uczestniczy_ście w pierwszej serii naszych spotkań – Pomyśl o sobie (nie tylko) na wiosnę. Zapraszamy na kolejną odsłonę, bo choć do sesji jeszcze sporo czasu, to dobrze byłoby nie odkładać tego na ostatnią chwilę i już teraz zatroszczyć się o zdrowie psychiczne.

Pomoc psychologiczna - czy to w ogóle dla mnie?

Spotkanie otwarte: Pomoc psychologiczna – czy to dla mnie?

Kiedy: 19.05.2023 w godz. 14:00-16:00

Gdzie: aula S208; budynek Wydziału Nauk Społecznych

Zapraszamy na spotkanie otwarte, na którym wspólnie porozmawiamy o tym, czy (i dlaczego) warto korzystać ze wsparcia psychologicznego i kiedy jest na to najlepszy moment. Psycholożka z Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego Agata Rudnik odpowie na wszystkie pytania. Jak wygląda pierwsza wizyta? Czy trzeba/można się do niej przygotować? Podpowie także na co zwracać uwagę, gdy szukacie pomocy specjalistycznej, przybliży czym są nurty psychoterapeutyczne i kiedy każdy z nich może sprawdzić się najlepiej. Dowiecie się także, jak wygląda praca w gabinecie „od drugiej strony” i jakie niesie za sobą wyzwania.

Na spotkaniu poznacie także narzędzia (w tym m.in. platformę IFightDepression), które pozwolą Wam lepiej poznać siebie i tymi, które pomogą Wam TU I TERAZ.

Prowadząca: dr Agata Rudnik, Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego UG

Kolejna tura warsztatów grupowych (cykl 3 cotygodniowych spotkań): Radzenie sobie ze stresem

Kiedy: od 16.05.2023 r. (kolejne 23.05.i 30.05.)

Gdzie: sala D209 (Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG), budynek Wydziału Nauk Społecznych

Ograniczona liczba miejsc (max 15) zapisy: warsztaty.cwp@ug.edu.pl (w tytule maila: Warsztat 16.05.). Decyduje kolejność zgłoszeń.

Czy wraz ze zbliżającą się sesją czujesz narastające napięcie? Trudno jest Ci się zrelaksować i masz 1000 myśli na minutę? Próbował_ś już wielu medytacji i metod, ale nie znalazł_ś jeszcze tej swojej? Zapraszamy na cykl warsztatów grupowych skierowanych do osób studiujących na Uniwersytecie Gdańskim.

- Opowiemy Ci, czym jest stres i dlaczego Ci towarzyszy.

- Dowiesz się, jak regulować napięcie oraz wspomagać swoje ciało i umysł.

- Poznasz techniki relaksacyjne i wybierzesz tą najlepszą dla Ciebie.

- Dowiesz się jak poznać lepiej sam_  siebie, swoje potrzeby i emocje.

To już drugi blok tematyczny w ramach naszych warsztatów. Chcemy, żeby była to bezpieczna przestrzeń, w której każdy znajdzie kawałek praktycznej wiedzy dla siebie i będzie mógł podzielić się własnymi przemyśleniami z innymi. A jeśli jesteś jeszcze niezdecydowan_ lub masz pytania/obawy - daj nam znać! Jesteśmy otwarte na rozmowę.

Prowadzą: Studentki IV roku Psychologii na UG: Aleksandra Stube i Weronika Sztukowska

Data publikacji: środa, 10. Maj 2023 - 14:56; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 10. Maj 2023 - 14:58; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz