Dr Rafał Lawendowski z Instytutu Psychologii WNS UG o badaniach w Brazylii (relacja)

Dr Rafał Lawendowski z Instytutu Psychologii Wydziału Nauk Społecznych UG odwiedził  Federalny Uniwersytet Ouro Preto w Brazylii, gdzie oprócz zajęć i konsultacji w obszarze psychologii muzyki przygotowywał realizację wspólnych badań mających na celu zrozumienie, w jaki sposób muzyka może wywoływać pozytywne emocje kształtujące pożądane zachowania prospołeczne oraz działań zbiorowych, tożsamości społecznej i indywidualnej oraz problematyki podmiotowego znaczenia muzyki wśród publiczności festiwalowej. Realizowany przez niego program obejmował m.in. współuczestnictwo w „Seminarium Muzyki, Kultury i Edukacji”, podczas którego  wygłosił wykład o psychologicznych funkcjach muzyki w perspektywie kryzysów psychologicznych.

Udział w międzynarodowych projektach naukowych to nie tylko możliwość szeroko rozumianej współpracy akademickiej czy prowadzenia wspólnie badań naukowych, ale też wymiana naukowców, kadry dydaktycznej i studentów.

Tym razem UG zaangażował się w badania prowadzone w konsorcjum m.in. z Universidade Federal de Ouro Preto (Brazylia; w tym też kilka innych uniwersytetów z tego kraju) oraz Universidad de Granada (Hiszpania), w ramach programu International Mobility Outside EU/ERASMUS+ Staff Mobility.

Poniżej zamieszczamy relację z dydaktyczno-naukowego wyjazdu do Brazylii dr. Rafała Lawendowskiego z Zakładu Badań nad Rodziną i Jakością Życia Instytutu Psychologii WNS UG.

Materiał przygotowany przez EMW/Zespół Prasowy UG

LINK DO RELACJI

Data publikacji: środa, 19. Kwiecień 2023 - 09:26; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 19. Kwiecień 2023 - 09:29; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz