Multiplier Event projektu SEA-EU DOC: ‘Doctorate of tomorrow: How to achieve success in non-academic sector?’

W gościnnych progach Instytutu Oceanografii, Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się spotkanie podsumowujące prace zadania 1 projektu SEA-EU DOC: ‘Beyond academia: broadening the career horizons of doctoral students in marine and maritime sciences in Europe’. Projekt jest  realizowany w ramach akcji Partnerstwa strategicznego na rzecz szkolnictwa wyższego Programu Erasmus+  w konsorcjum Europejskiego Uniwersytetu Nadmorskiego SEA-EU. Uniwersytet Gdański koordynuje prace nad zadaniem 1. W spotkaniu udział wzięli doktoranci trójmiejskich uczelni, pracodawcy z gospodarki morskiej, zaproszeni goście oraz zespół projektu.

Projekt jest realizowany wraz z partnerami, uniwersytetami z Kadyksu, Brestu, Kilonii, Splitu i Malty. Głównym celem projektu jest wypracowanie dobrych praktyk, na podstawie doświadczeń partnerów oraz zaoferowanie europejskim uniwersytetom standardów kształcenia ukierunkowanych na wyposażanie doktorantów w kompetencje potrzebne do podjęcia zatrudnienia na pozaakademickim rynku pracy w szeroko rozumianej gospodarce morskiej. Projekt ma także za zadanie wzmocnienie współpracy między partnerami, wdrażanie innowacyjnych praktyk oraz rozwijanie przedsiębiorczości i aktywnej współpracy w różnych obszarach wśród doktorantów i doktorów.

Projekt ‘Beyond academia: broadening the career horizons of doctoral students in marine and maritime sciences in Europe’ rozpoczął się 1 września 2020 r. i będzie realizowany do 31 sierpnia 2023 r.

Wśród członków zespołu projektowego są dr hab. Małgorzata Łosiewicz, prof. UG oraz dr Beata Czechowska-Derkacz oraz mgr Dorota Hebel.

Źródło: https://ug.edu.pl/news/pl/4941/multiplier-event-projektu-sea-eu-doc-doctorate-tomorrow-how-achieve-success-non-academic-sector

Data publikacji: czwartek, 16. Marzec 2023 - 11:42; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 16. Marzec 2023 - 11:43; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz