Wystawa "Portraits from Gdańsk & Instanbul 2022"

Wystawa ta jest efektem współpracy doc. Prof. Wiesława Zaremby i Michała Krasodomskiego. Połączenie dwóch stylów fotografii z wysokiej klasy sprzętem tworzy obrazy o wysokiej rozdzielczości z profesjonalną modelką i wybraną przez Autora osobą. Michał Karsodomski był także studentem klasy rysunku Wiesława Zaremby na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zaremba zajmuje się fotografią dokumentalną z kursów rysunku, które odbywają się w SUSAM.

Prof. Wiesław Zaremba jest malarzem i grafikiem. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie w 1980 roku uzyskał dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Kazimierza Ostrowskiego. Pracował jako asystent w pracowni litografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Był również asystentem profesora Kazimierza Ostrowskiego w Pracowni Malarstwa, a następnie, przez dwanaście lat kierownikiem katedry Rysunku. Na gdańskim ASP pracował do 2002 roku. Obecnie pracuje na uniwersytecie Sabanci w Stambule. Od 01.09.2022 wizytujący doc.dr. na uniwersytecie Sabanci w Stambule.

Michał Krasodomski jest grafikiem i fotografem. Kształcił się w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku, gdzie w 1996 roku ukończył Pracownię Projektowania Graficznego prof. Zdzisława Walickiego. Dodatek ze zdjęciami w pracowni Witolda Węgrzyna. Pracował jako asystent w pracowni rysunku prof. Romana Gajewskiego (1995-1996). Wykładał Technologie Cyfrowe na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku oraz fotografię na SSW w Sopocie. Obecnie wykłada Techniki Komunikacji Medialnej w Instytucie Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Gdańskiego. Zapoczątkował  pracę uczestnictwem w zbiorowej wystawie studentów PWSSP, która odbyła się w PGS w Sopocie, w 1995. Pracuje przy wielu reklamach artystycznych. Jest twórcą wielu znaków graficznych i identyfikacji wizualnych, specjalizuje się w poligrafii.

Data publikacji: piątek, 30. Grudzień 2022 - 19:18; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak Ostatnia zmiana: piątek, 30. Grudzień 2022 - 19:48; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak