Spotkanie dotyczące perspektyw polsko-ukraińskiej współpracy naukowej (Erasmus+) - mini relacja

W dniu 4 listopada br. odbyło sie spotkania z władzami Uniwersytetu Gdańskiego - Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. Anną Jurkowską-Zeidler, prof. UG i Prorektorem ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnoldem Kłonczyńskim, prof. UG - dotyczące perspektyw polsko-ukraińskiej współpracy naukowej, zainicjowane przez Przewodniczącego KZ NSZZ "Solidarność" UG, dr hab. Franciszka Makurata, prof. UG.

Okazją do organizacji spotkania stał się pobyt dwóch przedstawicielek świata nauki ukraińskiej - Zastępcy Przewodniczącego Narodowej Agencji Zapewnienia Jakości Szkolnictwa Wyższego Ukrainy prof. dr hab. Ołeny Jeremenko i prof. dr hab. Ołeny Bondarewy, wieloletniej Prorektor ds. Naukowo-Metodycznych i Rozwoju Liderstwa Uniwersytetu imienia Borysa Hrinczenki w Kijowie - na Uniwersytecie Gdańskim w ramach programu Erasmus+. Szkolenie noszące nazwę Recepcja pamięci historycznej oraz dialog polskiej i ukraińskiej pamięci w kulturze współczesnej zorganizowali członkowie Zarządu KZ NSZZ "Solidarność" UG - dr ad. Mariusz Brodnicki z Wydziału Nauk Społecznych i dr hab. Artur Bracki, prof. UG z Wydziału Filologicznego.

Na zdjęciu od lewej strony:

Zdjęcie - Mariusz Brodnicki, Ołena Bondarewa, Franciszek Makurat, Ołena Jeremenko, Arnold Kłonczyński, Anna Jurkowska-Zeidler, Artur Bracki

Data publikacji: wtorek, 15. Listopad 2022 - 14:02; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 15. Listopad 2022 - 14:25; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz