Zbiórka darów dla uchodźców na granicy

Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce darów dla potrzebujących na granicy!

Celem zbiórki jest pomoc uchodźcom oraz uwrażliwienie całej społeczności akademickiej na los osób na granicy. Zebrane dary zostaną dostarczone do obozu dla uchodźców pod Grudziądzem oraz do szpitala w Hajnówce. Lista potrzebnych rzeczy znajduje się poniżej (oraz na załączonym plakacie).

W zbiórkę zaangażowani są pracownicy naszego Instytutu, reprezentujący Wydział Nauk Społecznych (dr Michalina Rutka, mgr Marta Kokoszczyńska) oraz pracownicy Wydziału Zarządzania (dr Jędrzej Strumiłło, dr Joanna Litwin) oraz studenci.palakat zbiórki

W ramach akcji współpracujemy z inicjatywą Rodziny Bez Granic. Patronuje jej również Prezydent Miasta Gdańska.

Zbiórka trwa od 8 do 11 grudnia, a dary można zostawić w oznaczonych kartonach na Wydziale Nauk Społecznych, Wydziale Zarządzania i Wydziale Ekonomii.

ŻYWNOŚĆ:

• mąka
  • ryż, kasza
  • soczewica, fasola, ciecierzyca, groch
  • herbata, cukier
  • przyprawy: papryka, kumin, kolendra, cynamon
  • suszone daktyle, morele
  • orzechy, migdały, rodzynki, sezam
  • oliwa
  • miód

DLA DZIECI:

• artykuły plastyczne
  • książeczki obrazkowe w dobrym stanie
  • puzzle w dobrym stanie

CHEMIA/KOSMETYKI:

• szampon, żel pod prysznic
  • balsam do ciała, krem do twarzy
  • szczoteczka i pasta do zębów
  • szczotka, grzebień, gąbka
  • maszynki jednorazowe do golenia

Z góry dziękujemy za zaangażowanie i pomoc!

(nr zbiórki MSWiA - 2021/3207/KS)

Data publikacji: środa, 8. Grudzień 2021 - 23:33; osoba wprowadzająca: Paweł Kozielski Ostatnia zmiana: środa, 8. Grudzień 2021 - 23:55; osoba wprowadzająca: Paweł Kozielski