Promocja Uniwersytetu Gdańskiego z udziałem studenta Dziennikarstwa

Pandemia nie zatrzymała działań Uniwersytetu Gdańskiego, a jedynie przeniosła je do przestrzeni online, czego dowodem jest Dzień Otwarty UG, który odbył się 13.04.2021 r., a jego transmisję można było zobaczyć na żywo na Facebooku i Youtubie.

W trakcie wydarzenia (link do nagrania poniżej) mogliśmy usłyszeć m. in.: zaproszenie Rektora prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego skierowane do widzów, Prorektora ds. Studentów i Jakości Kształcenia dr hab. Arnolda Kłonczyńskiego, prof. UG, który prowadził transmisję ze specjalnie przygotowanego studia TV, przedstawicieli wybranych kół naukowych, pracowników Biura Rekrutacji i wielu innych.

Pandemia nie zatrzymała także działań studentów! Interesującą propozycją z zabawnymi dialogami okazała się wycieczka po uczelnianych wydziałach, którą prowadzili: student naszego kierunku Stanisław Pawłowski (WNS) i Paweł Turowski (WOiG), a realizację przygotował Ziemowit Turowski.

Na Wydziale Nauk Społecznych można było odwiedzić: Radio MORS (Laboratorium radiowe), Laboratorium symulacji nagrań telewizyjnych i dokumentacji filmowej Uniwersytetu Gdańskiego oraz Laboratorium fotograficzne – czyli miejsca, w których spotykają się studenci dziennikarstwa.

Stanisław Pawłowski, to student I roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej oraz aktywny działacz Radia MORS. Udział w projekcie podsumował następująco:

„Jesteśmy wdzięczni za zaufanie i możliwość realizacji tego filmu. Było to dla nas wymagające wyzwanie, bo pierwszy raz podejmowaliśmy się tak dużego projektu. Cieszymy się także, że mogliśmy przy okazji zwiedzić wszystkie wydziały naszej uczelni, gdyż nie każdy ma taką szansę”.

Stanisławowi Pawłowskiemu gratulujemy udanego przedsięwzięcia, a wszystkich zainteresowanych zachęcamy do dołączenia do naszego grona, a także śledzenia materiałów promocyjnych UG.

Link do zarejestrowanego wydarzenia:

Dzień otwarty Uniwersytetu Gdańskiego - edycja online - YouTube

Link do spotu promocyjnego UG:

UNIWERSYTET GDAŃSKI - ZDEFINIUJ Z NAMI TWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - YouTube

Data publikacji: wtorek, 20. Kwiecień 2021 - 09:31; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: wtorek, 20. Kwiecień 2021 - 09:31; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny