Chwalimy się

Ranking uczelni oraz kierunków studiów "Perspektywy" 2022 - wydziałowe sukcesy

W tym roku Uniwersytet Gdański awansował w Rankingu Uczelni Akademickich "Perspektywy" 2022 o 7 miejsc. Do sukcesu uczelni przyczyniło się także Centrum Zrównoważonego Rozwoju, zarządzane przez dr hab. Sylwię Mrozowską, prof. UG, z Instytutu Politologii WNS.

W czołówce rankingu "Perspektyw" znalazły się także cztery kierunki studiów, oferowane na Wydziale Nauk Społecznych: Gospodarka przestrzenna, Filozofia, Socjologia i Psychologia.

List gratulacyjny - Centrum Zrównoważonego RozwojuList gratulacyjny - kierunki studiów

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 5. Lipiec 2022 - 11:46; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Lipiec 2022 - 11:59; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz

Wywiad z prof. Jackiem Tebinką na kanale Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia

Czy Polska mogła zmusić Stalina do ustępstw w 1941 roku?
 
Zachęcamy do wysłuchania wywiadu z prof. Jackiem Tebinką z Instytutu Politologii UG na kanale Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Link do wywiadu na YouTube:

Film

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 24. Czerwiec 2021 - 14:50; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 24. Czerwiec 2021 - 14:58; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz

"Mężczyźni też cierpią na depresję poporodową" - psycholożki z Instytutu Psychologii UG w wywiadzie dla "Wysokich Obcasów"

"Mężczyźni też cierpią na depresję poporodową".
O tej zaniedbanej grupie pacjentów rozmawiały psycholożki: dr Magdalena Chrzan-Dętkoś orad dr Tamara Walczak-Kozłowska z Instytutu Psychologii UG.
 

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 20. Maj 2021 - 14:22; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 20. Maj 2021 - 14:22; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz

Conversation Hour w ramach współpracy Wydziału Nauk Społecznych z University of Northern Iowa

 

28.04.2021 odbyło się pierwsze wspólne spotkanie z cyklu Conversation Hour, w którym brali udział ochotnicy i studenci University of Northern Iowa oraz studenci Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.Pierwszym celem spotkania była możliwość treningu umiejętności językowych poprzez konwersację w języku angielskim z native speaker’ami. Drugim celem spotkania była wymiana informacji i doświadczeń dot. kultury.

 

„Konwersacja trwała godzinę, po krótkim wstępie przeprowadzonym przez organizatorkę, SallyRoos, uczestnicy zostali podzieleni na mniejsze grupy. W kilkuosobowych zespołach prowadziliśmy rozmowy dotyczące kultury Polski, Ameryki oraz Meksyku. 

Około godzinę przed spotkaniem otrzymałyśmy listę pytań prowokujących ciekawe przemyślenia, np. What do you think is interesting about your culture? When people from other countries think about your culture, what do they usually think of? Wywiązały się interesujące dyskusje, miałyśmy okazję poznać kilka różnic kulturowych i niesamowicie sympatycznych ludzi. Podczas rozmów z innymi uczestnikami mogliśmy zwrócić uwagę na kwestie, które są bardzo aktualne i istotne w obecnych czasach. 

Spojrzenie na kwestie  kulturowe z perspektywy osób dorastających w różnych środowiskach zdecydowanie skłoniło do refleksji. Uczestnictwo w spotkaniu stanowiło dla nas również doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności językowych i komunikacyjnych. Podejmując bliskie nam tematy miałyśmy szansę wykorzystać zdobytą przez nas wiedzę w praktyce.”

Notatkę sporządzono na podstawie relacji studentek WNS - Pani Kingi Kmiecik oraz Pani Ewy Jastrzębskiej.
W przyszłości planowane są kolejne edycje wydarzenia, zachęcamy do śledzenia komunikatów.

 

foto1

foto2

foto3

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 13. Maj 2021 - 13:38; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 13. Maj 2021 - 14:19; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz

Studencki projekt dziennikarski "Miasto w bloku"

Studenci Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej zapraszają na oficjalną premierę projektu dziennikarskiego „Miasto w bloku”, w ramach którego powstał reportaż radiowy oraz fotoreportaż, opowiadający historie mieszkańców i sympatyków falowców.

Premiera odbędzie się w środę 21 kwietnia 2021 r o godz. 18.00 za pośrednictwem platformy MS Teams (link) i na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku (link do wydarzenia). Po oficjalnej premierze odbędzie się spotkanie dyskusyjne z red. Magdaleną Grzebałkowską (dziennikarką, byłą mieszkanką falowców) oraz prof. Jackiem Friedrichem (z Instytutu Historii Sztuki UG, Dyrektorem Muzeum Narodowego w Gdańsku), którzy skomentują, przedstawią refleksje na temat reportażu, a także odpowiedzą na pytania słuchaczy. Samego reportażu będzie można również wysłuchać w audycji Radia MORS o godz.18.00.

Jak piszą realizatorzy projektu, Kacper Anaczkowski i Liwia Zaborska: „Pragniemy, aby nasze działania przyczyniły się do zwiększenia świadomości, pogłębienia wiedzy o historii falowców oraz ich społeczności. Jako studenci z Pomorza chcemy, by te opowieści zostały wysłuchane. Nasz projekt to niepowtarzalna okazja poznania historii gdańskich falowców, zgoła innych od tych znanych z miejskich legend.”

Projekt „Miasto w bloku” został zrealizowany w ramach seminarium licencjackiego pod kierunkiem dr. Konrada Knocha.

 

plakat

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 16. Kwiecień 2021 - 08:27; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: piątek, 16. Kwiecień 2021 - 09:23; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz