Współpraca w ramach projektu Semester at Sea

Semester at Sea to międzynarodowy program studiów, realizowany podczas kilkumiesięcznego rejsu na morzach i oceanach świata. W jego ramach studenci z ponad 100 krajów podróżują po całym świecie i odbywają zajęcia we współpracy z lokalnymi ośrodkami akademickimi.

Do projektu zostali zaproszeni pracownicy Instytutu Psychologii UG. 16 września 2019 r. dr Blanka Kondratowicz wraz ze studentami prof. Ingrid B. Byerly (Duke University) w ramach kursu „Public Speaking (Focus: Global Advocacy)” odkrywali historię Gdańska i spotkali się z rzecznikiem prasowym Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Tego samego dnia dr hab. Tomasz Besta wraz ze studentami prof. Gartha Massey'a (University of Wyoming) wzięli udział w kursie „Social Change”. Studenci poznawali kontekst historyczny i kulturowy przemian związanych z rozwojem Solidarności i upadkiem Związku Radzieckiego. Odwiedzili w tym celu Europejskie Centrum Solidarności i odbyli wycieczkę po Kaszubach. Z kolei 20 września 2019 r. prof. UG dr hab. Anna Maria Zawadzka wraz z mgr Magdaleną Iwanowską spotkały się z uczestnikami kursu „Marketing: Creating Value for The Gdańsk Shakespeare Theatre”, realizowanego pod opieką prof. Brennana Davisa (California Polytechnic State University). W ramach spotkania studenci zwiedzili Gdański Teatr Szekspirowski i dyskutowali z pracownikami działu marketingu na temat projektowania strategii marketingowych i działań komunikacyjnych dla lokalnych instytucji kultury. Amerykańscy studenci wzięli także udział w warsztatach realizowanych na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie razem ze studentami psychologii zastanawiali się nad specyfiką instytucji kultury i potrzebami ich odbiorców lokalnych i zagranicznych.

Data publikacji: środa, 25. Wrzesień 2019 - 07:19; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 25. Wrzesień 2019 - 07:20; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz