Koncert Muzyki Filmowej – Trzaska gra Smarzowskiego

Paweł Szamburski - klarnet B, klarnet basowy

Adam Żuchowski - kontrabas

Paweł Szpura - perkusja

Mikołaj Trzaska, kompozytor, saksofonista i klarnecista od wielu lat współpracuje z Wojciechem Smarzowskim. W projekcie „Trzaska gra Smarzowskiego“ pięcioosobowy zespół zaprezentuje utwory pochądzące z soundtracków do filmów polskiego reżysera, oraz fragmenty, które w filmach się nie zmieściły a stanowiły całość projektów „Róża“,„Dom zły“, „Wołyń“ czy „Kler“.

Trzaska długo szukał artystów, którzy mogliby z nim wykonać tę muzykę. Tak powstał zespół w składzie: Paweł Szamburski, Michał Górczyński, Adam Żuchowski i Paweł Szpura.

Sam kompozytor przyznaje, że muzyka filmowa jest najbardziej intymną częścią jego twórczości; “Mam ukryty lęk przed eksponowaniem tych emocji i uczuć w życiu codziennym, ale w muzyce, jak u większości artystów, to wychodzi – mówi Trzaska. - Ta muzyka ma w sobie coś z dzielenia się ostatnimi okruchami, ostatnią skórką chleba, mi na tym zależy, by w życiu wyciągać z kieszeni te okruchy po wielkich kęsach zjedzonych na szybko - wyjaśnił i przyznał, że tworząc muzykę do "Róży" czy “Wołynia”, podobnie jak aktorzy, przeżywał i radość, i depresję, i lęk.”

Koncert odbędzie się w ramach 25. Jubileuszu Dyskusyjnego Klubu Filmowego UG Miłość Blondynki działającego pod patronatem Uniwersytetu Gdańskiego od 1994 roku. Klub przygotowuje szereg atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych na terenie Trójmiasta, realizowanych w ramach Akademickiego Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego.

W  2009 roku DKF UG otrzymał nominację do Nagrody Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Dyskusyjny Klub Filmowy.  DKF jest laureatem Nagrody im. prof. Antoniego Bohdziewicza, przyznanej przez Polską Federację DKFów, w 2006 r.

W oparciu o autorskie projekty Klub prezentuje cykle oryginalne, nietypowe zyskując przychylność publiczności. Stara się otwierać ludziom oczy na problemy współczesnego świata. Pragnie, aby kino było swoistą soczewką opisującą dzisiejszą rzeczywistość. Klub pragnie, by widzowie przychodzący na seanse uczyli się zadawać pytania i ustawiać się krytycznie wobec oferowanym im tematom i zagadnieniom.

Wychodząc poza akademickie ramy DKF UG Miłość Blondynki otwiera się na wszelkie tematy i formy oddziaływania pomiędzy widzem, sztuką filmową  i rzeczywistością. Oferta filmowa skierowana jest do wszystkich miłośników dobrego kina.

Wychodząc poza akademickie ramy otwieramy się na wszelkie tematy i formy oddziaływania pomiędzy widzem, sztuką filmową  i rzeczywistością.

Najważniejsze to LUDZIE – KINO – PASJA !!!

Informacja na stronie ACK Alternator

Wydarzenie na faceboku

Data publikacji: środa, 18. Wrzesień 2019 - 12:57; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 18. Wrzesień 2019 - 13:53; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz