Podsumowanie 6. Shalom Polin | Wydział Nauk Społecznych

Podsumowanie 6. Shalom Polin

W dniach 21-24 marca 2019 roku na Uniwersytecie Gdańskim odbył się 6. Gdański Przegląd Filmów o Tematyce Żydowskiej Shalom Polin. W siedmiu blokach filmowych zaprezentowano filmy w ramach retrospektyw dwóch największych tematycznych polskich festiwali filmowych: 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Żydowskie Motywy, 16. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej WJFF.pl oraz filmy, które zostały objęte partnerstwem Ambasady Izraela w Warszawie i Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku. Obok pokazów odbyły się również wydarzenia towarzyszące, które urozmaiciły program Shalom Polin i pozwoliły widzom zbliżyć się do kultury żydowskiej nie tylko za pośrednictwem srebrnego ekranu, ale również na warsztatach, wykładach i spotkaniach.

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia.

PDF icon 6._shalom_polin_-_podsumowanie.pdf1.27 MB
Shalom Polin