Rzecznicy Nauki na UG – „szybkie randki” naukowców z dziennikarzami

Gdańsk, 15 listopada 2018 r.

Szanowni Państwo,

w imieniu Centrum Nauki Kopernik oraz Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki pragniemy Państwa gorąco zaprosić do udziału w kolejnej edycji spotkań dziennikarzy z naukowcami w ramach programu „Rzecznicy Nauki”.

Spotkanie Rzecznicy Nauki 2018 to tzw. „szybkie randki” (spotkania w trybie 1 na 1) naukowców z lokalnymi dziennikarzami i popularyzatorami nauki. Nadrzędnym celem spotkania jest integracja środowisk oraz wymiana kontaktów w celu stworzenia aktywnej i trwałej współpracy między naukowcami i dziennikarzami, nastawionej na upowszechnianie rzetelnej wiedzy opartej na dowodach naukowych.

To spotkanie to nie tylko propozycja spędzenia piątkowego popołudnia na inspirujących rozmowach w atmosferze zbliżających się świąt. Co oferuje nasze spotkanie?

Dla dziennikarzy:

• ułatwienie dostępu do naukowców, którzy są sprawni w przekazywaniu wiedzy naukowej w przystępny sposób – potencjalnych nowych ekspertów dla mediów;
  • budowanie bazy sprawdzonych kontaktów;
  • dostęp do ciekawych i aktualnych tematów – inspiracja do konkretnych publikacji atrakcyjnych medialnie (w tym lokalnie), ważnych dla społeczeństwa.

Dla naukowców:

• dostęp do dziennikarzy – szansa na zainteresowanie mediów tematem swoich badań oraz sobą jako specjalistą posiadającym wiedzę w danej dziedzinie nauki;
  • możliwość rozwijania własnych umiejętności prezentowania wiedzy językiem przystępnym i zrozumiałym;
  • możliwość promocji i upowszechniania wiedzy na temat najnowszych wyników badań i osiągnięć nauki wśród szeroko rozumianej opinii publicznej.

Wspólnym celem jest tworzenie wiarygodnych naukowych treści dostosowanych do odbiorców.

Spotkanie w Gdańsku odbędzie się 7. grudnia 2018 r. (piątek) o godzinie 17:00 w sali 040 (parter) budynku Instytutu Biotechnologii na Kampusie Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Abrahama 58, Gdańsk-Oliwa).

Aby wziąć udział w spotkaniu należy zarejestrować się za pośrednictwem formularza dostępnego pod poniższym linkiem: FORMULARZ. Po dokonaniu rejestracji prosimy o oczekiwanie na kontakt ze strony koordynatorów wydarzenia, którzy potwierdzą udział w spotkaniu.

Wszelkie pytania należy kierować do koordynatorów lokalnych edycji gdańskiej:

Do zobaczenia na spotkaniu!

Marta Matuszewska

Angelika Michalak

- koordynatorki lokalne spotkania Rzecznicy Nauki – Gdańsk 2018

Program Rzecznicy Nauki otrzymał patronat Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Gdańska edycja spotkań jest wspierana przez międzynarodowy projekt STARBIOS2  http://www.starbios.ug.edu.plwww.starbios2.eu) realizowany na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Data publikacji: wtorek, 27. Listopad 2018 - 14:47; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: czwartek, 29. Listopad 2018 - 10:56; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny