Instytut Psychologii UG wraz z Polskim Towarzystwem Psychoanalitycznym zapraszają na transmisję wykładu Bartosza M. Puka: "O znaczeniu zmysłów w relacji psychoanalitycznej".

Wykład będzie transmitowany w środę 11 kwietnia 2018 w godz. 20.15-21.45 w auli S204

W wykładzie autor rozważa rozmaite doznania zmysłowe, które towarzyszą spotkaniu pacjenta i analityka. Mogą one odwracać uwagę od znaczących elementów i potencjalnych przeżyć pacjenta. Jednak przy wnikliwej pracy zajęcie się surowymi doznaniami zmysłowymi może torować drogę znaczącemu doświadczeniu i przeżyciu emocjonalnemu. Wykład będzie zawierał kilka przykładów klinicznych i krótkich winiet filmowych, które mają na celu zobrazowanie tezy wykładu oraz otwarcie pola do dyskusji.

Bartosz M. Puk – psychoanalityk, członek Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego oraz IPA. Z wykształcenia jest lekarzem psychiatrą. Od 1996 roku pracuje jako psychoterapeuta w Krakowie. Od 2013 roku jest licencjonowanym psychoanalitykiem. Ponadto jest członkiem zwyczajnym, superwizorem i terapeutą szkoleniowym Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Współtworzył środowisko terapeutów psychoanalitycznych w Małopolsce, angażując się w działalność szkoleniową Krakowskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej i kliniczną Oddziału Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala J. Babińskiego w Krakowie. Od 2015 roku współprowadzi szkolenie PTPP Dolnośląskiej Szkoły Psychoterapii Psychoanalitycznej. Członek GroupOne – grupy psychoanalityków IPA prowadzących dyskusje kliniczne na osi miast Oslo-Tel Awiw-Mediolan-Barcelona-Berlin-Kraków. Pracuje jako psychoanalityk w swoim gabinecie w Krakowie, prowadzi liczne zajęcia naukowe i organizuje spotkania łączące myślenie psychoanalityczne ze sztuką i medycyną.

Data publikacji: piątek, 6. Kwiecień 2018 - 10:36; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: piątek, 6. Kwiecień 2018 - 10:36; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny