Instytut Psychologii UG i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszają na transmisję (za pośrednictwem skype'a) wykładu Franco De Masi - "Następstwa traumy emocjonalnej. Praca z trudnymi pacjentami".

Instytut Psychologii UG i Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej zapraszają na transmisję (za pośrednictwem skype'a) wykładu Franco De Masi - "Następstwa traumy emocjonalnej. Praca z trudnymi pacjentami". Wykład odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2016 roku w auli S203.

Franco De Masi jest analitykiem szkoleniowym Włoskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego, byłym prezesem Centro Milanese di Psicoanalisi (Mediolańskiego Centrum Psychoanalitycznego) oraz sekretarzem Instytutu Szkoleniowego w Mediolanie. Z wykształcenia jest lekarzem psychiatrą; przez wiele lat pracował w szpitalach psychiatrycznych. Od  30 lat prowadzi praktykę psychoanalityczną w Mediolanie. Opublikował wiele artykułów w International Journal of Psychoanalysis oraz w Rivista Italiana di Psicianalisi.

Franco De Masi opublikował m.in.  "Sadomasochistic Perversion: The Object and Theories" (Karnac, 2003) i "Making Death Thinkable: A Psychoanalytic Contribution to the Problem of the Transience of Life" (Free Association, 2004); zredagował także książkę "Herbert Rosenfeld at Work: Italian Seminars" (Karnac, 2001). W Polsce ukazała się jego książka "Podatność na psychozę", zaś w przyszłym roku ukaże się  kolejna pozycja tego autora  – "Praca z trudnymi pacjentami. Od nerwicy do psychozy".

Data publikacji: środa, 30. Listopad 2016 - 07:33; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: środa, 30. Listopad 2016 - 07:38; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny