fbpx Wizyta profesorek z Republiki Czeskiej w Instytucie Pedagogiki UG | Wydział Nauk Społecznych

Wizyta profesorek z Republiki Czeskiej w Instytucie Pedagogiki UG

W dniach 6-10 czerwca 2022 r. gościliśmy w Instytucie Pedagogiki profesorki z Republiki Czeskiej, z Katedry Slawistyki Uniwersytetu w Ostrawie: prof. Irenę Bogoczową i prof. Janę Raclavską. Pobyt wiązał się z realizacją projektu mobilności z krajami partnerskimi Erasmus+, przygotowanym przez dr hab. Adelę Kożyczkowską, prof. UG. Jest to drugi pobyt naszych naukowych partnerek w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego (pierwszy pobyt miał miejsce w 2019 r.). Prof. Adela Kożyczkowska w ramach projektu Erasmus+ gościła w Katedrze Slawistyki Uniwersytetu Ostrawskiego w 2019 r. (wspólnie z prof. Marią Szczepską-Pustkowską) i w 2022 r.

Program pobytu obejmował zajęcia prowadzone dla studentów i spotkania naukowo-dydaktyczne z pracownikami Zakładu Pedagogiki Ogólnej Instytutu Pedagogiki UG, a także z dyrektorką Instytutu Pedagogiki UG prof. Justyną Siemionow. Głównym obszarem rozmów były wspólne badania naukowe, ich upowszechnienie w publikacjach, a także dalsze rozwijanie mobilności w ramach programu Erasmus+.

foto1 - ciemnowłosa profesorka przy biurku z laptopemfoto2 - foto1 - jasnowłosa profesorka przy biurku z laptopemfoto3 - spotkanie 3 osób przy stolefoto 4 - 5 naukowczyńfoto5 - prof. Irena Bogoczowa i prof. Jana Raclavska na tle budynku WNS
wtorek, 14 czerwca 2022 roku, 9:12