fbpx Apel MSZ o nieangażowanie się przedstawicieli świata nauki w przedsięwzięcia organizowane na okupowanym przez Federację Rosyjską terytorium Ukrainy | Wydział Nauk Społecznych

Szanowni Państwo, Kierownicy Projektów,

do Uniwersytetu Gdańskiego wpłynęło pismo z otrzymaną przez Narodowe Centrum Nauki za pośrednictwem Ministerstwa Edukacji i Nauki rekomendacją Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej, w którym MSZ apeluje o „nieangażowanie się przedstawicieli świata nauki w przedsięwzięcia organizowane na okupowanym przez Federację Rosyjską terytorium Ukrainy…”.

Narodowe Centrum Nauki informuje, iż wszelkie koszty poniesione w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków Centrum na zorganizowanie, bądź uczestnictwo w jakimkolwiek przedsięwzięciu na terenie Krymu lub w Sewastopolu, ewentualnie we współpracy z podmiotami mającymi siedzibę na terenie Krymu lub w Sewastopolu, stanowią koszt niekwalifikowalny. Uprzejmie proszę mieć to na uwadze planując prace w swoich projektach lub przyszłych wnioskach projektowych.

Dokument z NCN oraz  pismo z MEiN do NCN w załączeniu.

PDF icon pismo_do_jednostek.pdf116.78 KB
PDF icon zalacznik_do_pisma.pdf143.58 KB