Nowy pracownik w IF UG

Szanowni Państwo,
z wielką przyjemnością przedstawiamy Wam naszego nowego pracownika akademickiego – Pana Doktora Bartosza Wcisło, który dołączył do Zakładu Logiki, Filozofii Nauki i Epistemologii. Życzymy Mu wielu sukcesów naukowych i dydaktycznych.

Pan Doktor pochodzi z Gdańska, ukończył studia filozoficzne (w ramach Kolegium Międzywydziałowych, Indywidualnych Studiów Humanistycznych) oraz matematyczne na Uniwersytecie Warszawskim, na którym także uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii.

W swojej pracy naukowej skupia się na teorii prawdy – próbie odpowiedzi na klasyczne problemy dotyczące tego pojęcia przez zastosowanie metod logiki formalnej. Jednym z głównych tematów prac prowadzonych wspólnie z Cezarym Cieślińskim, Alim Enayatem i Mateuszem Łełykiem jest próba ustalenia, które założenia poczynione o predykacie prawdy sprawiają, że przy jego użyciu uzyskujemy nietrywialne wnioski na temat faktów niezwiązanych w ogóle z tym pojęciem. Jest to tak zwany problem Granicy Tarskiego. Jego szersze zainteresowania obejmują ogólniej pytania fundacyjne nauk formalnych: podstawy teorii mnogości i arytmetyki, zagadnienia Gödlowskie oraz możliwość zastosowania tych metod i wyników do analizy klasycznych problemów epistemologii i ontologii.

Data publikacji: środa, 20. Październik 2021 - 08:50; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: środa, 20. Październik 2021 - 08:51; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny