po zajęciach

Uniwersyteckie spotkanie świąteczne i akcja charytatywna CASiD

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 23 Listopad, 2023 - 13:29

Centrum Aktywności zaprasza do wsparcia akcji charytatywnej!

Już niedługo będziemy mogli Was zaprosić na Uniwersyteckie Spotkanie Świąteczne! Ale zanim, to chcieliśmy Was zaprosić do wsparcia naszego kiermaszu charytatywnego, który odbędzie się właśnie podczas tego wydarzenia!
Macie niepotrzebne książki, rękodzieło, obrazy? Możecie je oddać właśnie na cele charytatywne! Wystarczy, że napiszecie na casid@ug.edu.pl a my je od Was odbierzemy!

Organizatorem akcji jest Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej.

Uniwersytecka Szlachetna Paczka - zbiórka do 15 grudnia

Ostatnia modyfikacja: środa, 22 Listopad, 2023 - 12:30

Zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej Uniwersytecka Szlachetna Paczka! W tym roku do 15 grudnia zbieramy dary takie jak:
•    żywność
•    środki czystości
•    Odzież
•    Obuwie
•    Wyposażenie mieszkania
Oraz inne.

Oznaczone pojemniki znajdują się na Wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego.

Kiermasze świąteczne na WNS 2-10 grudnia oraz 6 i 13 grudnia

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 30 Listopad, 2023 - 13:44

W dniach 6 i 13 grudnia, a także od 2 do 10 grudnia zapraszamy na kiermasze świąteczne!

Będzie można sprawić piękny upominek bliskim, a przy okazji wesprzeć inicjatywę lokalnych organizacji, prowadzących warsztaty terapii zajęciowej (w tym stowarzyszenia "Tratwa", które będzie pełniło świąteczny dyżur 2-10 grudnia).

Przedmioty wykonane przez uczestników warsztatów cieszyły oko już w poprzednich latach. W tym roku także zapraszamy do odwiedzenia w grudniu holu na WNS.

Jesień nie musi być straszna! Zwłaszcza gdy działa Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 13 Listopad, 2023 - 14:13

Jesień nie musi być straszna!

Jesień… ciemno, zimno, a do tego piętrzą się kolejne zaliczenia? Jeśli czujesz, że zaczyna brakować Ci motywacji, masz gorszy nastrój i trudno jest Ci się skupić, nie zapomnij, że Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego UG jest tu dla Ciebie.

Od listopada pełnimy dla Was aż 16 godzin dyżurów ze specjalistkami tygodniowo, zarówno osobiście jak i online. Informacje dotyczące zapisów: https://centrumwsparcia.ug.edu.pl/zasady/

 

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego z ACWP UG!

Ostatnia modyfikacja: środa, 11 Październik, 2023 - 10:16

Od 1992 roku dzięki Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego dnia 10.10. (data łatwa do zapamiętania) obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”. To przypomnienie skierowane do wszystkich na całym świecie, aby zwiększali świadomość, poszerzali wiedzę i inicjowali działania promujące i chroniące zdrowie psychiczne każdego człowieka. Z tej okazji Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego UG zaprasza do zapisów na warsztaty i cykl spotkań.

Historyczne wakacje z CASID: Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach

Ostatnia modyfikacja: piątek, 7 Lipiec, 2023 - 12:33

Zapraszamy do udziału w drugiej w tym roku, jednodniowej, sobotniej wycieczce z cyklu „Historyczne wakacje z CASiD”, organizowanej przez Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej we współpracy z Parlamentem Studentów UG i redakcją „Gazety Uniwersyteckiej”. Podczas tej wycieczki zwiedzimy Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach, gdzie będzie odbywał się 48 Jarmark Wdzydzki – największa na Kaszubach letnia impreza folklorystyczna organizowana w muzeum na wolnym powietrzu.

Wolontariusze poszukiwani! EuroSkills Gdańsk 2023

Ostatnia modyfikacja: piątek, 7 Lipiec, 2023 - 10:55

Poszukujemy osób zaangażowanych, komunikatywnych, uśmiechniętych, odpowiedzialnych i otwartych na naukę. Takie osoby powinny się charakteryzować doskonałymi umiejętnościami organizacyjnymi oraz umiejętnością pracy w grupie. Do zadań wolontariuszy należeć będzie m.in opieka nad ok. 200 dziennikarzy z 32 krajów, obsługa media center, informowanie o bieżących wydarzeniach, wsparcie w kontaktach dziennikarzy z zawodnikami. Niezbędne jest, aby osoby zainteresowane wolontariatem posługiwały się językiem angielskim na poziomie minimum B2.  

Wyjątkowy piknik dla studentów, doktorantów i pracowników UG

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 22 Maj, 2023 - 11:58

Zapraszamy na „Majówkę z UG”, która odbędzie się 24 maja 2023 roku, od godziny 11:00 do wieczora na terenie naprzeciwko napisu „I LOVE UG”

W programie mnóstwo atrakcji dla starszych i młodszych!

Będziecie mogli zagrać w boule, kręgle fińskie czy badmintona a także w gry planszowe czy szachy oraz wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez organizacje studenckie, rady samorządu studentów i koła naukowe. Posilić się będzie można przy grillu w wersji wegańskiej oraz mięsnej czy przyjść z własnym grillem by przyrządzić sobie posiłek.