wydarzenia
Zapisz się na darmowe badania w ramach akcji Movember
Listopad od lat jest miesiącem, który kojarzy się z wąsami, a to wszystko za sprawą połączenia dwóch terminów: moustache – z ang. wąsy oraz november – z ang. listopad.
Na naszym Uniwersytecie po raz kolejny inaugurujemy akcję Movember!
Dzięki naszej współpracy z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym oraz Uniwersyteckim Centrum Klinicznym informujemy, że ponownie będzie możliwość zapisania się na kompletnie darmowe badania profilaktyczne jąder, a dla osób po 50 roku życia również prostaty!
Zadbaj o własne zdrowie i zapisz się na badania profilaktyczne, link poniżej:
Zaproszenie na Świąteczny Kiermasz
Szanowni Państwo,
Zapraszamy jak zwykle w okresie przedświątecznym na kiermasz prac naszych zaprzyjaźnionych Artystów z placówek Trójmiasta.
Wszystkie wystawiane prace tworzone są w instytucjach wsparcia osób dorosłych z niepełnosprawnościami (w ramach działań rehabilitacyjnych związanych z arterapią ).
Są wśród nich następujące placówki:
- Dom Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych intelektualnie (Gdańsk)
Spotkanie z Ministrem Spraw Zagranicznych RP w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego
8 listopada 2024 (piątek) o godzinie 17:00 w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego (BUG) odbędzie się bezpłatne spotkanie z Radosławem Sikorskim, Ministrem Spraw Zagranicznych RP. Wydarzenie będzie dotyczyć polskich perspektyw w Unii Europejskiej oraz planów na Prezydencję Polski w Radzie Unii Europejskiej.
W czasie spotkania odbędzie się krótkie wystąpienie ministra oraz otwarta sesja pytań i odpowiedzi z jego udziałem. Wydarzenie organizuje Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz Uniwersytet Gdański.
Dialog na rzecz elastycznego systemu edukacji dla dzieci z chorobami rzadkimi - spotkanie z autorami książki oraz władzami miasta Gdańska i województwa Pomorskiego
- W jaki sposób odpowiadać na specyficzne, niestandardowe potrzeby dziecka z chorobą rzadką w ramach systemowych działań?
- W jaki sposób łączyć wspieranie funkcjonowania dziecka w różnych obszarach (edukacyjnym, społecznym, rodzinnym, tożsamościowym) z dbaniem o jego zdrowie i życie?
- Jakie działania realizowane są w Gdańsku, by w sposób inkluzyjny i holistyczny wspierać dzieci z chorobami rzadkimi i ich rodziny?
Warsztaty dla naukowców prowadzących badania w obszarze nauk o sztuce
Zapraszamy naukowców pracujących w obszarze nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce w obrębie paneli HS2_08-14 do udziału w warsztatach symulujących panel ekspertów NCN (tzw. mock panelach), które odbędą się 15 listopada w siedzibie Narodowego Centrum Nauki. Rejestracja uzupełniająca na warsztaty trwa do 25 października.
SPOTKANIE NAUKOWE – otwarte zebranie Zakładu Pedagogiki Społecznej i seminarium doktorskie prof. Marii Mendel
Wydział Nauk Społecznych, Instytut Pedagogiki
Włącz się w V Kongres Młodej Nauki!
Nie zwalniamy tempa!
IV Kongres Młodej Nauki był wielkim sukcesem, blisko 400 uczestników z ponad 80 ośrodków miało możliwość wzięcia udziału w naszej konferencji!
Już dzisiaj Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej rozpoczyna rekrutację chętnych do zaangażowania się w prace nad kolejną edycją! Będzie ona tym bardziej szczególna, że będzie jednym z elementów obchodów 55-lecia istnienia naszej Uczelni!
Jeśli chcecie zaangażować się w to niezwykłe wydarzenie, napiszcie maila pod adres casid@ug.edu.pl.
Relacja z wystawy Stolen Memory oraz konferencji PamięcioRzeczy
24 września odbyła się wyjątkowa wystawa #StolenMemory. Zegarki, obrączki, biżuteria, zdjęcia – wszystko to, co mieli przy sobie więźniowie obozów koncentracyjnych w chwili zatrzymania, było im zabierane. Część zrabowanych rzeczy zachowała się i trafiła po II wojnie światowej do Arolsen Archives. Wystawa, przez pryzmat tych ostatnich pamiątek, prezentuje historie ich właścicieli, odtworzone z dokumentów lub wspomnień bliskich, do których udało się dotrzeć w ramach kampanii #StolenMemory.