Zaproszenie do nadsyłania publikacji do 17 numeru czasopisma „Progress”

Zapraszamy do nadsyłania tekstów do kolejnego numeru czasopisma „Progress” wydawanego na Uniwersytecie Gdańskim od 2016 roku. Publikacja jest bezpłatna, a czasopismo ma formę zarówno papierową, jak i elektroniczną. Wydawcą czasopisma jest Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego, a wersja elektroniczna umieszczana jest na Platformie Czasopism UG. Przyjmujemy artykuły studentów, doktorantów i młodych pracowników naukowych. Każdy artykuł przechodzi proces podwójnej ślepej recenzji, a także korekty wydawniczej. Dodatkowo artykuły w języku angielskim i abstrakty poddawane są profesjonalnej korekcie językowej dokonywanej przez firmę zewnętrzną. Wszystkie opublikowane artykuły będą miały nadany nr DOI.

Na podstawie aktualnych uregulowań prawnych MEiN, za publikacje w czasopiśmie „Progress” przyznawanych jest 5 pkt.

Termin nadsyłania artykułów mija 30 grudnia 2024 roku, a planowany termin ukazania się czasopisma to lipiec/sierpień 2025 roku. Po uzyskaniu pozytywnych recenzji istnieje możliwość wcześniejszego uzyskania zaświadczenia o przyjęciu artykułu do druku. Najwyżej ocenione przez recenzentów teksty zostaną nieodpłatnie przetłumaczone na język angielski. Wszelkie informacje związane z wymogami edytorskimi znajdują się pod adresem: https://progress.ug.edu.pl/wymogi-edytorskie/ W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: progress@ug.edu.pl. Na ten adres prosimy również przesyłać gotowe artykuły.

Czasopismo można znaleźć w następujących bazach:

Call for papers for the issue 17 of the journal "Progress"

The editorial team of the scientific journal “Progress” invites you to submit texts for issue 17. The publisher of the journal is the University of Gdańsk Publishing House. The publication is free of charge, and the journal is available in both paper and electronic form. Digital version is placed on the University of Gdansk Journals Platform (Academic Scientific Journals). We accept articles from students, PhD students and young researchers. Each article undergoes a double-blind review process, as well as editorial proofreading. Additionally, abstracts and articles written in English are subject to professional language proofreading by an external company. All published articles will be assigned a DOI number.

Based on the current legal regulations of the Ministry of Education and Science, 5 points are awarded for publications in the journal "Progress".

The deadline for submitting articles is December 30, 2024. Planned publication date of the journal is July/August 2025. It is possible to obtain a certificate of acceptance for publication provided that submitted article receives positive reviews. The texts rated the highest by the reviewers will be translated into English free of charge. All information related to editorial requirements can be found at:

In case of any questions, please contact us by e-mail: progress@ug.edu.pl.

You can submit your article by e-mail as well: progress@ug.edu.pl.

The journal is indexed in the following databases:

Data publikacji: środa, 16. Październik 2024 - 11:50; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny Ostatnia zmiana: środa, 16. Październik 2024 - 11:52; osoba wprowadzająca: Importer Automatyczny