Warsztaty dla uczniów o zbliżających się wyborach prezydenckich

11 kwietnia doktorantka mgr Zofia Zych i student Politologii Mikołaj Wróblewski przeprowadzili warsztaty dla uczniów Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego Mental Arts na temat zbliżających się wyborów prezydenckich.

Warsztaty były okazją do zachęcenia młodych do pójścia na wybory, do stania się świadomym wyborcą oraz okazją do tego, aby porozmawiać jaką moc ma każdy głos oddany w wyborach.

Omówione zostały podstawy prawne do przeprowadzenia i organizacji wyborów w Polsce, jak realizowane są sondaże i jakie mają znaczenie dla wyborców i polityków oraz czym są i w jakim celu prowadzone są kampanie profrekwencyjne.

Uczniowie pytali o szanse poszczególnych kandydatów w wyścigu prezydenckim, o słuszność cenzusu wieku czynnego prawa wyborczego oraz o poziom frekwencji wyborczej.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 15. Kwiecień 2025 - 11:29; osoba wprowadzająca: Maciej Ciemny Ostatnia zmiana: wtorek, 15. Kwiecień 2025 - 11:29; osoba wprowadzająca: Maciej Ciemny