WYBORY NA KADENCJĘ 2024-2028

Komunikat Wydziałowej Komisji Wyborczej Wydziału Nauk Społecznych z dnia 14 maja 2024

Wybory do Rady Wydziału Nauk Społecznych UG na kadencję 2024-2028

Wydziałowa Komisja Wyborcza uprzejmie informuje, że w dniu 13 maja 2024 r. na zebraniu wyborczym nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowisku profesora lub profesora uczelni albo posiadających stopień naukowy doktora habilitowanego (z wyłączeniem Dziekana, prodziekanów, dyrektorów instytutów) poddano pod głosowanie uchwałę w sprawie przeprowadzenia wyborów przedstawicieli tej grupy do Rady Wydziału Nauk Społecznych na kadencję 2024 – 2028.

Wobec nieuzyskania przez uchwałę wymaganej większości 2/3 głosów, uchwała nie została przyjęta. Zgodnie z § 22a. Ordynacji wybory przedstawicieli do Rady Wydziału w tej grupie nauczycieli akademickich nie zostaną przeprowadzone. W skład Rady Wydziału wchodzą wszyscy nauczyciele akademiccy zatrudnieni na stanowisku profesora lub profesora uczelni albo posiadający stopień naukowy doktora habilitowanego.

Ponadto, Wydziałowa Komisja Wyborcza uprzejmie informuje, że w dniu 13 maja 2024 r. podjęła uchwałę w sprawie określenia liczby przedstawicieli poszczególnych grup członków społeczności akademickiej wydziału w Radzie Wydziału oraz terminu zgłaszania kandydatów do Rady Wydziału. Powyższa uchwała znajduje się w załączniku.

Wydziałowa Komisja Wyborcza ogłasza termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Wydziału Nauk Społecznych na kadencje 2024-2028.

Kandydatów na członków Rady Wydziału Nauk Społecznych w grupie:

1. nauczycieli akademickich zatrudnionych na stanowisku innym niż profesora lub profesora uczelni albo posiadających stopień naukowy doktora habilitowanego
  2. pracowników niebędących nauczycielami akademickimi

należy zgłaszać do dnia 21 maja 2024 roku do Marzeny Wicher, p. S 403, (marzena.wicher@ug.edu.pl) załączając pisemną zgodę na kandydowanie.

Wybory do Rady Wydziału Nauk Społecznych na kadencję 2024-2028 w grupie nauczycieli akademickich zatrudnionych na innych stanowiskach niż profesor, profesor uczelni i nieposiadających stopnia naukowego doktora habilitowanego (22 mandaty) odbędą się  dnia 24 maja 2024 r. (piątek) o godz. 10.00 w auli S 209.

Jeżeli w głosowaniu w powyższym terminie weźmie udział mniej niż 50% uprawnionych do głosowania, tego samego dnia o godz.10.15  odbędzie się głosowanie w drugim terminie – w takim samym trybie i formie jak głosowanie w pierwszym terminie. Dla dokonania wyboru w drugim terminie nie jest wymagane kworum 50% uprawnionych do głosowania. Głosy oddane w pierwszym terminie nie zostaną uwzględnione przy obliczaniu głosów i ustalaniu wyniku wyborów przeprowadzonych w drugim terminie.

Wybory do Rady Wydziału Nauk Społecznych na kadencję 2024-2028 w grupie pracowników niebędących nauczycielami akademickimi (4 mandaty) odbędą się dnia 27 maja 2024 r. (poniedziałek) o godz. 13.30 w auli S 209.

Jeżeli w głosowaniu w powyższym terminie weźmie udział mniej niż 50% uprawnionych do głosowania, tego samego dnia o godz.13.45 odbędzie się głosowanie w drugim terminie – w takim samym trybie i formie jak głosowanie w pierwszym terminie. Dla dokonania wyboru w drugim terminie nie jest wymagane kworum 50% uprawnionych do głosowania. Głosy oddane w pierwszym terminie nie zostaną uwzględnione przy obliczaniu głosów i ustalaniu wyniku wyborów przeprowadzonych w drugim terminie.

Data publikacji: wtorek, 14. Maj 2024 - 13:45; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch Ostatnia zmiana: wtorek, 14. Maj 2024 - 15:12; osoba wprowadzająca: Natalia Miloch