Szkoła letnia 17 sierpnia 2024 - 1 września 2024, Frankfurt nad Odrą

Viadrinicum 2024 to szkoła letnia organizowana w dniach 17 sierpnia - 1 września br. we współpracy z Centrum Studiów Europy Wschodniej i Międzynarodowych (ZOiS, Berlin) przy wsparciu Eberhard-Schöck-Stiftung, Baden-Baden na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Jest poświęcona krajom Partnerstwa Wschodniego i szerszemu kontekstowi Europy Środkowo-Wschodniej. Zgodnie z ideą uczenia się przez doświadczenie połączenie formatów akademickich i pozaakademickich umożliwi uczestnikom szkoły aktywne odkrywanie możliwości dialogu między różnymi rodzajami wiedzy ze środowiska akademickiego, społeczeństwa obywatelskiego i sztuki.

Aplikować mogą osoby spełniające następujące wymagania:

•są studentem, doktorantem, działaczem organizacji pozarządowej lub artystą do 35 roku życia;

• znajomość języka angielskiego jest wystarczająca, aby brać czynny udział w dyskusjach.

Wybrani kandydaci będą mogli otrzymać stypendium podróżne. Koszty noclegu pokrywają organizatorzy.

Aplikować można do 20 maja na stronie

Więcej informacji: FB

Załącznik Rozmiar
Summer School Viadrinicum 2024 338.31 KB