Spotkanie wokół książęk „The city where the war began” oraz „The moment when life changed forever. Letters from Ukraine” - 16 kwietnia 2024

Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny im. Semena Kuznieca w Charkowie wraz z obrońcami praw człowieka ze Wschodnio-Ukraińskiego Centrum Inicjatyw Obywatelskich oraz Uniwersytet Gdański zapraszają 16 kwietnia do auli S207 na Wydziale Nauk Społecznych na godz. 10.00 na spotkanie wokół dwóch książek: „The city where the war began” o początkach rosyjskiej okupacji ukraińskich miast, która rozpoczęła się od Słowiańska w obwodzie donieckim w 2014 roku oraz książki pt. „The moment when life changed forever. Letters from Ukraine”, w której udzielono głosu ludzkim emocjom będącym świadectwem autentyzmu przeżywanej tragedii i doświadczenia drugiego etapu wojny, który trwa od lutego 2022 roku.

W dyskusji wezmą udział autorzy publikacji Nadija Nesterenko, Alina Serga, prof. Iryna Iwanova i prof. Arkadiusz Modrzejewski. Spotkanie w języku polskim poprowadzi dr Dominika Rafalska.

Wstęp wolny!

Książki do pobrania:

Okładka książki "The city where the war began"          Okładka książki „The moment when life changed forever. Letters from Ukraine”

Organizatorzy:

logotypy organizatorów

Data publikacji: poniedziałek, 8. Kwiecień 2024 - 13:24; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 8. Kwiecień 2024 - 13:54; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz