„Czy Polska wstanie z kolan?” - wykład Marty Abramowicz na kanwie książki „Irlandia wstaje z kolan”

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej zaprasza na wykład!

Wykład  pt. „Czy Polska wstanie z kolan?” na kanwie książki „Irlandia wstaje z kolan” poprowadzi Marta Abramowicz.

Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia o 11:30 w auli S208.

Poniżej opis książki wydanej przez Wydawnictwo Krytyka Polityczna:

„Kiedy u nas będzie tak jak w Irlandii? - pytało mnie wiele osób. Napisałam tę książkę, bo chciałam dowiedzieć się, jak oni to zrobili. Zrozumieć, co się stało, że ten katolicki kraj rozliczył Kościół ze wszystkich nadużyć, zdetronizował księży, a potem wolą swoich obywateli w powszechnym głosowaniu odrzucił katolicką moralność. Co sprawiło, że Irlandczycy przestali wierzyć w nauki przedmałżeńskie i odrzucili wiedzę o seksie wyniesioną z niedzielnych kazań? Czym się od nich różnimy, skoro u nas wciąż to niemożliwe?”

Oraz poniżej biogram autorki.

Marta Abramowicz jest autorką reportaży „Zakonnice odchodzą po cichu” i „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica”. Obydwa były bestsellerami i wzbudziły ogromne emocje. Jej książki doceniane są za bezkompromisowe ujawnianie prawdy i za empatię, z jaką pisze o  swoich bohaterkach i bohaterach.

 

Instagram

Facebook

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 3. Kwiecień 2024 - 10:43; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 3. Kwiecień 2024 - 10:47; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz