"Polsko-ukraińskie relacje po 24 lutego 2022" - panel dyskusyjny 26.02.2024

Dyrektor Instytutu Politologii UG, dr hab. Arkadiusz Modrzejewski, prof. UG zaprasza na panel dyskusyjny "Polsko-ukraińskie relacje po 24 lutego 2022", który odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych UG 26 lutego o godz. 14 w Auli S207.

W panelu wezmą udział, m.in. Jacek Kluczkowski, b. ambasador RP w Kijowie, Lev Zakharchyshyn, b. konsul Ukrainy w Gdańsku, Senator Jerzy Wcisła, Marcelina Wilczewska, inicjatorka akcji Studenci dla Ukrainy. Online będą uczestniczyć goście z Ukrainy, m.in. Pavlo Sheremeta, b. minister rozwoju gospodarczego i handlu.  Zaszczyci nas także Ołeksandra Matviichuk, która w 2022 r. w imieniu swojej organizacji Centrum Wolności Obywatelskich odebrała Pokojową Nagrodę Nobla.

Panel organizowany na WNS UG wpisuje się w gdańskie obchody rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę, które organizują m.in. Miasto Gdańsk, Konsulat Generalny Ukrainy w Gdańsku oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Panel będzie również transmitowany w aplikacji MS Teams:

DOŁĄCZ DO SPOTKANIA

Data publikacji: poniedziałek, 19. luty 2024 - 11:24; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: piątek, 23. luty 2024 - 11:01; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz