Aukcje Uniwersytetu Gdańskiego w 32. Finale WOŚP! Licytacje do 31 stycznia

Już po raz czwarty Uniwersytet Gdański wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy poprzez organizację aukcji charytatywnych. W tym roku, dzięki zaangażowaniu społeczności akademickiej UG, uruchomiono aż 45 aukcji, których przedmioty można licytować za pośrednictwem Allegro do 31 stycznia.

Szczegółowe opisy wszystkich aukcji można znaleźć na stronie głównej naszej Uczelni.

Poniżej prezentujemy część oferty przygotowaną przez osoby związane z Wydziałem Nauk Społecznych.


Pizza z Dziekanem
 

Przygotuj i zjedz pizzę z Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych UG!

Wylicytuj unikalną możliwość przygotowania pizzy wraz z Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych  prof. dr. hab. Michałem Harciarkiem oraz wspólnego delektowania się nią w miłej atmosferze!

W ramach aukcji:

- Spędzisz czas z Dziekanem WNS w bufecie Wydziału Nauk Społecznych „Foodie” na zagniataniu ciasta, dobieraniu dodatków, a następnie wypiekaniu przepysznej pizzy własnego autorstwa! 

- Po zakończeniu przygotowań zasiądziecie razem do stołu i rozmawiając na różne tematy podczas nieformalnej kolacji, będziecie się rozkoszować przygotowaną przez Was pizzą. Jest to idealna okazja, żeby poznać Dziekana w nieco luźniejszym kontekście.

Dokładny termin spotkania zostanie ustalony indywidualnie z Dziekanem, jednak nie później niż 31.06.2024 r. Przygotowywanie pizzy i kolacja odbędą się w godzinach późno popołudniowych, po godzinach pracy bufetu „Foodie”, żeby zapewnić kameralną atmosferę spotkania.

Pizzę z Dziekanem będzie przygotowywała jedna osoba, ale na obserwację przygotowań oraz wspólną kolację zwycięzca aukcji może zaprosić 3 osoby towarzyszące. Pizzy wystarczy dla wszystkich!

Nie przegap szansy na wylicytowanie wyjątkowej i twórczej kulinarnej przygody oraz rozsmakowanie się we włoskim klimacie gwarantowanym w tej licytacji.

Zapraszamy do licytowania!


przejazdzka maluchem

Podróż w czasie, czyli przejażdżka 30-letnim „maluchem” po Kampusie Oliwa UG!

Jeśli wątpisz, że podróż w czasie jest możliwa, to nic bardziej mylnego!

Wylicytuj przejażdżkę po terenie i otoczeniu Kampusu Oliwa UG 30-letnim fiatem 126p, w 100% oryginalnym (z czarnymi blachami i oponami Stomil Olsztyn), a przekonasz się, że na chwilę dawne czasy powróciły. A jeśli posiadasz prawo jazdy, będziesz mógł poprowadzić „malucha” drogami wewnętrznymi Kampusu UG. Ponadto będziesz mieć możliwość zabrania ze sobą 2 dodatkowych osób oraz wykonania pamiątkowych zdjęć. Możliwe będzie także obejrzenie dokumentów i poradników do „malucha” z czasów jego produkcji. Doznania - przestronności miejsca oraz uroku pracy silnika - bezcenne. Zastrzeżenie - przejażdżka będzie mogła odbyć się w uzgodnionym terminie, ale w okresie wiosenno-letnim, gdyż obecnie „maluch” przebywa na zimowaniu.

Na przejażdżkę zabierze Cię geograf, zatrudniony w UG od ponad 30 lat i pracujący w Instytucie Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej. Podróżnik, miłośnik gór, Islandii, starych książek i jednego starego samochodu, będącego pamiątką rodzinną.

Weź udział w licytacji i poczuj motoryzacyjnego ducha dawnych lat!

Zapraszamy do licytowania!


1
 

Kawa & Kąpiel leśna (shinrin yoku) z psycholożkami

Wybierz się na kawę i nietypowy spacer po lesie - kąpiel leśną (shinrin yoku) - z psycholożkami Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego UG.

Shinrin yoku to praktyka uważnego zanurzenia się w naturze przy użyciu wszystkich zmysłów. Ma ona swoje korzenie w Japonii, ale została już rozpowszechniona na całym świecie z powodu korzyści, jakie niesie dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Obniżenie poziomu stresu, poprawa nastroju, obniżenie ciśnienia krwi, wzmocnienie odporności, wyższy poziom energii - a wszystko to potwierdzone badaniami naukowymi!

Na spotkanie z psycholożkami możesz zabrać osobę towarzyszącą.

Miejsca spotkania: Kawa @ Kawiarnia LAS w Sopocie.

Termin realizacji do indywidualnego uzgodnienia, jednak nie później niż do 30.12.2024 r.

Agata Rudnik - psycholożka w Akademickim Centrum Wsparcia Psychologicznego UG, nauczycielka akademicka w Instytucie Psychologii UG, na co dzień pracuje też w szpitalu i poradni m.in. z osobami zmagającymi się z chorobami jelit, zaburzeniami osobowości, a także z symptomami lęku i depresji. Bezwarunkowo zakochana w krajach nordyckich.

Emilia Ożgo - psycholożka w Akademickim Centrum Wsparcia Psychologicznego UG, dydaktyk, badaczka, terapeutka w nurcie terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach. Pasjonatka i trenerka uważności (mindfulness), która nie może żyć bez biegów, spacerów po lesie, książek i podróży.

Poznaj nowy wymiar obcowania z naturą!

Zapraszamy do licytowania!


1
 

Zestaw fascynujących książek Low fantasy z serii „Patrycjuszka” (1 & 2 tom) z autografem

Przedmiotem aukcji jest zestaw 2 fascynujących książek low fantasy z serii „Patrycjuszka” (pierwszy i drugi tom trylogii) z dodatkami z uniwersum (zakładki, pocztówka, magnes) oraz autografem. 

Wydania wzbogacone są o autorskie ilustracje oraz mapę. W tomie II znajduje się również spis postaci i słowniczek.

„Patrycjuszka, tom I. Choćby na koniec świata”

Jak daleko posunie się młodziutka patrycjuszka, by ocalić ukochanego, który zaginął w tajemniczych okolicznościach? Czy najdroższy najemnik w środkowych krainach - przedstawiciel starożytnej rasy Amainów - okaże się wart swojej ceny? Kto wróci żywy z wyprawy na koniec świata? Miłość, zdrada, polityczna intryga, niezwykłe ludy, mordercza wędrówka przez Pustkowia i wyjątkowy gad, żmijun - to czeka na was w książce „Patrycjuszka. Choćby na koniec świata”.

„Patrycjuszka, tom II. Jestem Tessaro”

Patrycjuszka jest zdeterminowana, by uwolnić najemnika, który za jej sprawą wpadł w ręce spiskowców. Sytuacja polityczna się komplikuje, odkryta przypadkiem intryga zatacza coraz szersze kręgi i coraz więcej niewinnych osób znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Jak potoczą się dalsze losy Eurein Tessaro i jej towarzyszy?

Karolina Żuk-Wieczorkiewicz - self-publisherka z wyboru, rysowniczka i graficzka po godzinach. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Gdańskim i grafiki projektowej na gdańskiej ASP. Obecnie pracuje w Biurze Dziekana Wydziału Nauk Społecznych. Tworzy i ilustruje opowieści we własnym uniwersum.

Zapraszamy do licytowania!


1
 

„Splątana tożsamość” - sygnowany rysunek

Splątane w kłączach i gałęziach niepokoje młodej kobiety poszukującej własnej tożsamości - to motyw rysunku pod tytułem „Splątana tożsamość”, stanowiącego przedmiot niniejszej aukcji.

Sygnowany przez autorkę rysunek został wykonany ołówkiem na papierze w formacie 50 na 70 cm. Nie posiada ramy.

Dr Małgorzata Karczmarzyk - pracowniczka Instytutu Pedagogiki (Pracownia Edukacji Medialnej), łączy działalność artystyczną z naukowo-dydaktyczną, ze względu na dwa obszary zainteresowań oraz podwójne wykształcenie (pedagogika na UG i malarstwo na ASP). Pisze artykuły i książki, maluje, fotografuje, tworzy projekty pedagogiczno-artystyczne, teatralne, dydaktyczne i arteterapeutyczne, a jako artysta jest otwarta na każdą możliwą kreację.

Zapraszamy do licytowania!


1
 

5 płyt zespołu Tune 4 Tune (T4T) - kapeli, którą współtworzy prof. Marcin Szulc.

Posłuchaj brzmienia w stylu amerykańskiego hard rocka, grunge’u i NWoBHM. Pięć krążków świetnej muzyki kapeli Tune 4 Tune czeka na Ciebie!

Zespół Tune 4 Tune (T4T), który współtworzy prof. Marcin Szulc, powstał w Gdańsku w 2011 roku. T4T ma na swoim koncie wiele sukcesów. W marcu 2014 roku otrzymał Nagrodę Publiczności w konkursie Muzyczne Ugięcie, a nominowany utwór znalazł się na licytowanej w ramach niniejszej aukcji płycie-składance. W czerwcu 2014 roku Tune 4 Tune dotarł do finału konkursu Life On Stage w Krakowie, a w maju rok później znalazł się w gronie laureatów konkursu Wzmacniacz II.

Zespół dzielił scenę z takimi sławami, jak:

Apteka, Bregma, Calista, Crew, Chassis, Enej, Kamil Bednarek, Kozak System, Kult, Maleo Reggae Rockers, Mechanizm, Proletaryat, Trupa Trupa, W8

W skład zespołu wchodzą: 

  • Piotr Horbaczewski – wokal
  • Marcin Szulc – gitara prowadząca
  • Zdzisław Miszke – gitara rytmiczna
  • Michał Żyliński – bas
  • Jarosław Zych – perkusja
  • Radosław Kruszyna – keyboard

Dr Marcin Szulc, prof. UG - psycholog, profesor uczelni w Zakładzie Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Instytutu Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Zainteresowania naukowe koncentruje wokół problematyki dorastania oraz zagrożeń społecznych Jest też miłośnikiem ciężkich rockowych brzmień. Czas wolny wykorzystuje twórczo jako gitarzysta i kompozytor w zespole Tune 4 Tune.

Zapraszamy do licytowania!


1
 

Relaksacyjne spotkanie na macie.

Wylicytuj indywidualną sesję relaksacyjną pod okiem certyfikowanej nauczycielki - podczas sesji zintegrujesz delikatny ruch ze świadomym oddechem.

Joga relaksacyjna jest bardzo pomocna w momentach wzmożonego stresu i zmęczenia. Nie wymaga dużego wysiłku ani umiejętności wykonywania zaawansowanych pozycji. Skupia się na komforcie i relaksacji.

Podczas spotkania nauczysz się świadomego, długiego i głębokiego oddechu, który uspokoi Twój umysł i ukoi układ nerwowy. Wejdziesz bezwysiłkowo w pozycje, które pomogą Ci rozluźnić ciało. Pod okiem nauczycielki będziesz używać rekwizytów w postaci klocków, bolsterów oraz kocy, a wszystko po to, żeby zapewnić Ci jak największy komfort. 

Zajęcia skierowane są do każdego. Jedynym warunkiem jest brak przeciwskazań medycznych do aktywności (z jakiegokolwiek powodu). 

Spotkanie odbędzie się w przestrzeni Magdy, w Parku Naukowo-Technologicznym (Gdynia Redłowo). Termin realizacji do uzgodnienia indywidualnie ze zwycięzcą aukcji, jednak nie później niż do 31.12.2024 r. Wystarczy zabrać ze sobą wygodny, nieograniczający ruchów strój.

Prowadząca praktykę - Magdalena Herzberg-Kurasz

Certyfikowana przez Yoga Alliance nauczycielka jogi, trenerka reedukacji wzorców oddechowych, wyszkolona pod okiem Sandry Osipiuk-Sienkiewicz. Regularnie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w warsztatach i szkoleniach będących źródłem inspiracji dla własnej praktyki. W swojej praktyce jogowej kładzie duży nacisk na oddech oraz aspekt anatomiczny pozycji jogi.

Na co dzień asystentka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Gdańskiego.


1
 

Profesjonalne szkolenie Barista z kawiarnią „Książką i Kawą”

Nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy? Chcesz nauczyć się parzyć idealne espresso czy cappuccino ze spienionym mlekiem jak w najlepszych kawiarniach? Stań się ekspertem/ką w dziedzinie profesjonalnego przyrządzania kawy w swoim domu!

Kawiarnia „Książką i Kawą” włącza się do akcji WOŚP, wystawiając profesjonalny warsztat baristyczny!

Szkolenie jest idealne dla osób, które chcą zacząć swoją przygodę z fachowym przyrządzaniem kawy. Łączy w sobie część teoretyczną oraz praktyczną.

W programie szkolenia:

• TEORIA: Historia kawy - Droga od ziarna do filiżanki kawy - Na czym polega proces palenia kawy i jaki to ma wpływ na efekt w filiżance - Parametry poprawnego parzenia espresso - Zasady spieniania mleka - Jak działa ekspres kolbowy i jak o niego dbać?

• PRAKTYKA: Parzenie espresso - Nauka poprawnego spieniania mleka - Przygotowywanie kaw czarnych oraz mlecznych na bazie espresso - Podstawy Latte Art ( pouring oraz etching)

Warsztat przeznaczony jest dla 1 lub 2 uczestników, masz więc możliwość zaproszenia osoby towarzyszącej.

Odbędzie się on w kawiarni „Książką i Kawą” na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Termin do indywidualnego ustalenia, jednak nie później niż do 31.12.2024 r. Preferowany przez kawiarnię okres szkolenia to czas wakacji. 

Istnieje możliwość przeprowadzenia szkolenia w języku angielskim po wcześniejszym poinformowaniu prowadzących o takim życzeniu.

Zespół kawiarni „Ksiażką i Kawą” tworzą bariści przeszkoleni przez najlepszych specjalistów w kraju, dla których kawa jest codzienną pasją.

Zapraszamy do licytowania! - before it will be too LATTE! ;)


1
 

Radio MORS „od kuchni”

Poznaj tajniki pracy radiowca z obu stron mikrofonu. Przejdź specjalne szkolenie techniczne i merytoryczne, aby móc skorzystać z radiowego sprzętu i pobawić się swoim głosem. Sprawdź się także w roli realizatora dźwięku i zasiądź za konsoletą mikserską. Zobacz, jak układa się playlistę utworów i jak tworzy się serwis informacyjny.

Zapraszamy do licytowania!

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 18. Styczeń 2024 - 12:09; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: czwartek, 18. Styczeń 2024 - 12:45; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz