NEPTUN TV została uznana za najlepsze medium studenckie 2023w konkursie "Pro Juvenes"

Z radością informujemy, że Telewizja Studencka Uniwersytetu Gdańskiego NEPTUN TV została uznana za najlepsze medium studenckie 2023 w konkursie Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej "Pro Juvenes".

Decyzją jury, po zakwalifikowaniu pięciu najlepszych redakcji studenckich do etapu finałowego, do akcji przystąpili internauci. Dzięki zdobyciu największej liczby głosów Międzywydziałowe Koło Naukowe NEPTUN TV pokonało m.in. Telewizję Studencką Flesz czy Radio Meteor.

"Właśnie naszej telewizji internauci zaufali i docenili naszą pracę, bo dzięki ich głosom możemy się nazwać najlepszym medium studenckim w Polsce" - mówią przedstawiciele koła Neptun TV.

Telewizja Studencka Neptun TV nieustannie się rozwija, w ciągu ostatniego roku przygotowując 128 materiałów dziennikarskich, które zdobyły sumarycznie ponad sto tysięcy wyświetleń. Neptun TV zorganizował również kolejną edycję ogólnopolskiej konferencji "Kół naukowych sposoby", tym razem poświęconą reakcjom kół na sytuację w Ukrainie, charytatywne talk-show Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz sondy studenckie, programy muzyczne, sportowe (w tym studia przygotowywane w formule na żywo), programy kulturalne i rozrywkowe, nie unikając relacjonowania wydarzeń uniwersyteckich. Telewizja położyła również mocny nacisk na wywiady, rozmawiając w ostatnich miesiącach między innymi z Sanah, Kwiatem Jabłoni, Mariuszem Szczygłem, Pawłem Domagałą czy Czesławem Mozilem.

Konkurs Nagród Środowiska Studenckiego „Pro Juvenes” to inicjatywa organizowana przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 roku. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentek i studentów oraz ich inicjatyw, a także podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentkom i studentom i wspierających potencjał młodych ludzi. XI Gala Nagród Środowiska Studenckiego Pro Juvenes odbyła się 25 listopada w Warszawie, a podczas niej nagrody przyznano w szesnastu kategoriach. W jedenastu z nich zwycięzców wybierali w głosowaniu internauci.

Autor: Aleksander Szlęzak

Data publikacji: poniedziałek, 11. Grudzień 2023 - 18:41; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak Ostatnia zmiana: poniedziałek, 11. Grudzień 2023 - 18:42; osoba wprowadzająca: Adam Majchrzak