Współpraca z Politechniką Lwowską

W dniach 27 listopada – 1 grudnia w Instytucie Geografii Społeczno – Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej w ramach umowy o współpracy międzyuczelnianej przebywała delegacja kadry naukowo-badawczej z Politechniki Lwowskiej w składzie: prof. Yevhen Matviishyn, dr Oleksandra Niema oraz dr Ivanna Kozak. Uczestnicy stażu zapoznali się z funkcjonowaniem Uniwersytetu Gdańskiego, spotkali się ze studentami kierunku „Gospodarka przestrzenna”, przedstawili studentom problematykę gospodarki przestrzennej, a także różnych zagadnień, związanych z ustrojem, systemem samorządu terytorialnego, funkcjonowania szkoły wyższej oraz działań wojennych w Ukrainie. W dniu 1 grudnia prof. Yevhen Matviishyn wygłosił wykład dla studentów SKN Zainteresowania Ukrainą na temat Wielkiego Głodu na Ukrainie w latach 1932-1933.

Data publikacji: poniedziałek, 4. Grudzień 2023 - 12:19; osoba wprowadzająca: Katarzyna Marosz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 4. Grudzień 2023 - 12:24; osoba wprowadzająca: Katarzyna Marosz