Uniwersytecka Szlachetna Paczka - zbiórka do 15 grudnia

Zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej Uniwersytecka Szlachetna Paczka! W tym roku do 15 grudnia zbieramy dary takie jak:
•    żywność
•    środki czystości
•    Odzież
•    Obuwie
•    Wyposażenie mieszkania
Oraz inne.

Oznaczone pojemniki znajdują się na Wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego.

W tym roku zostały umieszczone na Wydziałach:
•    Biologii
•    Chemii
•    Filologicznym
•    Nauk Społecznych
•    Prawa i Administracji
•    Ekonomicznym
•    Matematyki, Fizyki i Informatyki
•    Zarządzania
•    Biotechnologii

Zbieramy dary dla Pani Stefanii oraz jej Rodziny. Pani Stefania mieszka z synem. Kobieta zajmuje się domem, pan Jacek pracuje. Seniorka nie ma prawa do emerytury, ponieważ przez wiele lat pracowała na czarno. Opiekowała się też schorowanymi rodzicami i synem, który jako dziecko dużo chorował. Mąż pani Stefanii był alkoholikiem. Nie wypracował wystarczającej ilości lat, by mieć emeryturę, więc kobieta nie ma emerytury po mężu. Od kilku lat rodzina mieszka w nowym miejscu, w maleńkim mieszkaniu w parterowym budynku. Zostali przeniesieni ze względu na to, że poprzedni blok nadawał się do rozbiórki. Nie było w nim nawet bieżącej wody, seniorka musiała dźwigać wiadra z wodą. Obecnie pani Stefania ma duże problemy z kręgosłupem, często łapie infekcje przez co wydaje sporo pieniędzy na leki.

Dochód rodziny z pracy zarobkowej oraz zasiłku kobiety wynosi 3415 zł. Po odliczeniu kosztów związanych z utrzymaniem mieszkania oraz wykupieniu leków w kwocie 1787 zł na życie pozostaje im 814 zł na osobę.
Pani Stefania szczególnie potrzebuje Żywności i Środków Czystości.

Reszta potrzeb poniżej.

ODZIEŻ: Stefania: kurtka zimowa rozmiar L, spódnica (rozmiar 170 cm), sukienka (rozmiar 170 cm), rajstopy

OBUWIE: Stefania: trzewiki zimowe, rozmiar 40, kapcie domowe, rozmiar 40; Jacek: trapery, rozmiar 46

Wyposażenie mieszkania: 2 firany 180x140; 2 zasłony 100x160; karnisz 2m; suszarka na pranie, patelnia 24 cm, komplet garnków