XIII edycja Forum Seniora na Wydziale Nauk Społecznych UG

Jak dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, jakie zagrożenia niesie dla seniorów współczesny świat, a także jak wybrać ciekawy styl życia lub znaleźć interesujące hobby, które może stać się prawdziwą pasją - po odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy na XIII Forum Seniora.

Kolejna edycja Forum Seniora odbędzie się 23 listopada br. w auli S204 na Wydziale Nauk Społecznych UG. Na uczestników wydarzenia czeka wiele atrakcji: ciekawe wykłady i spotkania oraz stoiska partnerów. Gościem specjalnym Forum będzie Urszula Flisek z telewizyjnego programu „Sanatorium miłości”.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązują zapisy (prosimy o ich dokonanie do dnia 21.11.2023 r.).

Organizatorem Forum jest Dziennik Bałtycki, a jego partnerem Uniwersytet Gdański.

Program wydarzenia

23 listopada 2023 r., Uniwersytet Gdański, aula S204 na Wydziale Nauk Społecznych w Gdańsku, ul. Bażyńskiego 4

Prowadzący:  Włodzimierz Raszkiewicz, Radio Gdańsk

Blok I, godz. 10.00-11.30

Powitanie uczestników: Z-ca Redaktora Naczelnego Dziennika Bałtyckiego Mariusz Leśniewski

1. Barbara Kaletha-Zys, Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Testy psychoruchowe przy prowadzeniu auta  (25 min)
  2. Beata Rogo, Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Gdańskiego, Aktywność fizyczna seniorów (25 min)
  3. Kom. Barbara Gawłowicz-Witkiewicz, Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Jak nie dać się oszukać (25 min)

Przerwa i poczęstunek, godz. 11.35-12.05

w przerwie:

Dyrektor ds. Współpracy i Marketingu Origin Investments Ewa Mróz, Styl i komfort życia seniorów - prezentacja mieszkalnictwa senioralnego (30 min)

Blok II, godz. 12.10-14.00

1. Katarzyna Tynkowska, Gdańskie Centrum Świadczeń, Świadczenia dedykowane seniorom (około 20 min)
  2. Emilia Ożgo, Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego Uniwersytetu Gdańskiego, Rozwijanie dobrostanu psychicznego przez praktykowanie uważności (20 min)
  3. Spotkanie z Urszulą Flisek, uczestniczką znanego i lubianego programu telewizyjnego  „Sanatorium miłości”.  Podczas Forum Seniora opowie o programie, zdradzi ciekawostki i nieznane dotąd historie (około 30 min)

13:30-14.00 Pytania do gościa specjalnego

Hol przed salą konferencyjną

Równolegle w holu przed aulą będą działać stanowiska partnerów.

Data publikacji: wtorek, 21. Listopad 2023 - 10:58; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 21. Listopad 2023 - 11:00; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz