Wykład i spotkanie autorskie z autorkami książki "Najlepsze przed Tobą: O dojrzałej sztuce kochania" 16.11.2023

Zapraszamy na wykład i spotkanie autorskie z autorkami książki "Najlepsze przed Tobą: O dojrzałej sztuce kochania" - Kingą Latosik i Olgą Żukowicz. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 16 listopada 2023 roku o godzinie 16 w sali S208 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

Opis książki:

"Najlepsze przed Tobą: O dojrzałej sztuce kochania" to poradnik seksuologiczny skierowany do osób dojrzałych. Klaudia Latosik i Olga Żukowicz, autorki tej inspirującej książki, to edukatorki seksualne i terapeutki, które postanowiły podążyć śladami Michaliny Wisłockiej, aby w zrozumiały i przystępny sposób opisać biologiczne i psychologiczne aspekty seksu w dojrzałym wieku. W swojej książce rozprawiają się z mitami i stereotypami związanymi z seksualnością osób 55+, a także oferują praktyczne wskazówki dotyczące czerpania przyjemności z seksu w dojrzałym wieku. Ich celem jest wyzwolenie czytelników spod stereotypowego myślenia na temat seksualności, pomaganie w odkryciu piękna własnej cielesności oraz w zaakceptowaniu procesu starzenia się. Przede wszystkim dążą do tego, aby ludzie postrzegali siebie jako jednostki seksualne niezależnie od wieku.

Podczas spotkania omówione zostaną m.in. następujące tematy:

  1. Menopauza i andropauza (późny hipogonadyzm męski).
  2. Proces starzenia się w Polsce.
  3. Stereotypy wokół dojrzałej seksualności i intymności.

Autorki:

  • Klaudia Latosik - edukatorka seksualna i terapeutka, zaangażowana w projekt "Srebrny Warkocz".
  • Olga Żukowicz - psycholożka, edukatorka seksualna, psychoterapeutka integracyjna, doktorantka w Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, badaczka starzenia się w społeczności LGBTQIAP+ oraz doświadczenia menopauzy i antropologii seksualności.

Prowadząca spotkanie:

Spotkanie poprowadzi Magdalena Nowacka, magister psychologii, absolwentka seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS, a także asystentka w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego. Magdalena jest specjalistką w tematach tożsamości płciowej i tożsamości seksualnej. Ponadto, zajmuje się psychoterapią poznawczo-behawioralną oraz prowadzi grupy wsparcia dla osób transpłciowych i konsultacje dla osób im bliskich przy Stowarzyszeniu na rzecz osób LGBT Tolerado.

Dołącz do nas 16 listopada 2023 roku o godzinie 16 w sali S208 na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, aby zgłębić tajniki dojrzałej sztuki kochania i poznać fascynujące spojrzenie na seksualność po 55. roku życia. Nie przegap tej inspirującej okazji!

 

Informacja przygotowana przez CASiD

Zdjęcie w galerii
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 14. Listopad 2023 - 08:15; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 14. Listopad 2023 - 08:19; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz