Współpraca Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego z otoczeniem społeczno-gospodarczym

Przez ostatnie kilka miesięcy zespół ekspercki Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG składający się z przedstawicieli trzech instytutów Wydziału Nauk Społecznych: prof. dr hab. Sylwia Mrozowska (kierownik) i dr Barbara Kijewska (Instytut Politologii), dr Weronika Kamińska, dr Dobrosław Mańkowski (Instytut Socjologii), dr inż. arch. Marta Popaszkiewicz (Instytut Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej) na zlecenie Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego prowadził badania potrzeb szkoleniowych jednostek samorządu terytorialnego w zakresie kształtowania przestrzeni publicznych.

Celem badania było rozpoznanie uwarunkowań związanych z działaniami prowadzonymi przez gminy w przestrzeniach publicznych oraz określenie najistotniejszych obszarów tematycznych, w których istnieją potrzeby uzupełnienia wiedzy i kompetencji pracowników samorządowych. Wyniki badań zostaną wykorzystane dla przygotowania formuły organizacyjnej szkoleń oraz opracowania programu szkoleniowego kierowanego do wszystkich samorządów lokalnych z terenu województwa pomorskiego. Zgodnie z przyjętym założeniem szczegółowy program treści będzie dostosowany do różnego rodzaju wyzwań stawianych przed samorządami lokalnymi w kontekście realizowanych procesów inwestycyjnych, w tym wyzwań będących konsekwencją zmieniających się przepisów prawa.

Najważniejsze wnioski z badania zostały dziś przedstawione w trakcie publicznej prezentacji w Urzędzie Marszałkowskim.

W konferencji wzięli udział m.in.: dyrekcja i przedstawiciele Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego, dr Piotr Zieliński - dyrektor Centrum Kursów i Szkoleń UG, pracownicy Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG. Wydarzenie było również transmitowane.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem na YouTube.

Na zdjęciu od lewej: dr Piotr Zielińsk, Anna Łozińska, dr Barbara Kijewska, dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG, Jakub Pietruszewski – dyrektor PBPR,  dr inż. arch. Marta Popaszkiewicz, dr Weronika Kamińska, Karolina Duljas i Maja Chyżyńska.

Data publikacji: piątek, 13. Październik 2023 - 15:11; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 16. Październik 2023 - 07:37; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz