gospodarka

Debaty o kształtowaniu przestrzeni województwa pomorskiego z udziałem pracowników WNS

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 8 Październik, 2024 - 09:11

Otwarte debaty poświęcone identyfikacji czynników zmian i trendów rozwojowych, potencjałów i barier, problemów i wyzwań rozwojowych w odniesieniu do przestrzeni Pomorza w perspektywie roku 2050, wymagających właściwego ujęcia w regionalnej polityce przestrzennej, są nową inicjatywą Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego i Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej działającej przy Marszałku Województwa Pomorskiego.

prof. Iwona Sagan oraz dr inż. arch. Joanna Poczobut uczestniczkami Kongresu Polityki Miejskiej i Regionalnej

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 7 Październik, 2024 - 07:12

W dniach 7–8 października 2024 roku w Krakowie odbywa się IV Kongres Polityki Miejskiej i Regionalnej. Jest to największe w Polsce wydarzenie poświęcone tworzeniu oraz wdrażaniu polityk miejskich i regionalnych.

Współpraca Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego z otoczeniem społeczno-gospodarczym

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 16 Październik, 2023 - 07:37

Przez ostatnie kilka miesięcy zespół ekspercki Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG składający się z przedstawicieli trzech instytutów Wydziału Nauk Społecznych: prof. dr hab. Sylwia Mrozowska (kierownik) i dr Barbara Kijewska (Instytut Politologii), dr Weronika Kamińska, dr Dobrosław Mańkowski (Instytut Socjologii), dr inż. arch.

Wręczenie medali "Bene merito et merenti" przedstawicielom świata gospodarki, zasłużonych dla geografii społeczno-ekonomicznej

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 9 Październik, 2022 - 16:36

Na wniosek Profesora Tadeusza Palmowskiego podczas inauguracji roku akademickiego 2022/2023 Wydziału Nauk Społecznych Pani dr hab. Sylwia Mrozowska, prof. UG, Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju wręczyła medale "Bene merito et merenti" (Temu, kto się dobrze zasłużył i nadal się zasługuje) przedstawicielom świata gospodarki, zasłużonym dla gdańskiej geografii społeczno-ekonomicznej. Są to osoby, które aktywnie współpracowały w ostatnich latach z naszym Instytutem i wspierały go wygłaszając wykłady dla studentów kierunków gospodarka przestrzenna i geografia.

Pracownicy Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej w zespole przygotowującym monografię pt. „Dzieje gminy Czersk”

Ostatnia modyfikacja: sobota, 11 Czerwiec, 2022 - 11:41

10 czerwca, w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku, odbyła się konferencja, podczas której burmistrz Czerska uroczyście podpisał umowy z redaktorem naczelnym i autorami monografii ukazującej dzieje gminy Czersk. Wśród 12 naukowców reprezentujących uczelnie z Pomorza i Kujaw oraz paryskiej Sorbony, znaleźli się dyrektor Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej, dr hab. Paweł Wiśniewski, prof. UG oraz kierownik Zakładu Badań Krajobrazu i Kształtowania Środowiska, dr hab. Mariusz Kistowski, prof. UG. Dzieło pod redakcją prof. dra hab.

Poszukiwani absolwenci z kierunku Praca socjalna

Ostatnia modyfikacja: piątek, 9 Kwiecień, 2021 - 14:07

Stowarzyszenie Pro Bono poszukuje pracownika socjalnego - absolwenta kierunku Praca socjalna -  do schroniska dla osób bezdomnych w Baninie koło Rębiechowa w Gdańsku.

Zainteresowanych prosimy o kontakt ze stowarzyszeniem:

Stowarzyszenie Pro Bono
80-297 Banino, ul. Orzechowa 15
tel (58) 686-56-12 mobile +48 690-275-760
http://probonogdansk.pl
https://www.facebook.com/ProBonoGdansk

Halo! Czy są tu wynalazcy? Nowy program TTV

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 3 Grudzień, 2019 - 12:26

Firma medialna G-Plus Production pracuje nad produkcją nowego programu „Kto to kupi?” dla ogólnopolskiego kanału TTV, części koncernu TVN DISCOVERY. Będzie to program o wynalazkach/ gadżetach codziennego użytku (jak np. robot odkurzający, uchwyt na słuchawki, nóż do pizzy, czy jakieś odzieżowe innowacje ) i oczywiście o wynalazcach, chcących ten produkt rozpropagować i sprzedać.

Przekazujemy zaproszenie w/w firmy do studentów i pracowników naukowych: