Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego z ACWP UG!

Od 1992 roku dzięki Światowej Federacji Zdrowia Psychicznego dnia 10.10. (data łatwa do zapamiętania) obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka”. To przypomnienie skierowane do wszystkich na całym świecie, aby zwiększali świadomość, poszerzali wiedzę i inicjowali działania promujące i chroniące zdrowie psychiczne każdego człowieka. Z tej okazji Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego UG zaprasza do zapisów na warsztaty i cykl spotkań.

Przypominamy też, że w ramach ACWP UG możecie korzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych.

Więcej informacji i zapisy

Do zobaczenia!

OPIS WARSZTATÓW

1. Stres -jak sobie poradzić wykorzystując praktyki mindfulness?

Zapraszamy na wprowadzenie do programu redukcji stresu opartego na praktykach uważności (MindfulnessBasedStressReduction, MBSR). Podczasspotkania poznasz kluczowe teorie i wypróbujesz niektóre praktyki uważności, pomagające stawiać czoła codziennym wyzwaniom. Rozwiniesz także m.in.umiejętność doceniania przyjemnych chwil, które czasemtak łatwo jest przeoczyć.

Prowadząca: Emilia Ożgo - psycholog, badaczka, nauczyciel akademicki i trenerka uważności. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. na University College London, SouthCamdenCrisis Team (C&I NHS Trust).

Kiedy: 25.10. (środa), 22.11. (środa) w godz. 17:00-19:00
(wkrótce ogłosimy kolejne terminy warsztatów)
Liczba miejsc: 15
Zapisy: warsztaty.cwp@ug.edu.pl (w tytule maila: wybrana data warsztatu)

2. Daj spokój! - warsztaty dla ludzi zestresowanych

Zajęcia, które rozbrajają temat radzenia sobie ze stresem poprzez połączenie psychoedukacji z pracą z ciałem i oddechem.

Prowadząca: Dorota Brzezińska – psycholożka, trenerka, edukatorka. Kwalifikacje trenerskie zdobyław Akademii Trenera prowadzonej przez Fundację Republika Kobiet w Gdańsku oraz w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra w Warszawie.

Kiedy: 8.11. (środa), w godz. 17:00-19:00
(wkrótce ogłosimy kolejne terminy warsztatów)
Liczba miejsc: 15

Zapisy: warsztaty.cwp@ug.edu.pl (w tytule maila: wybrana data warsztatu)
Decyduje kolejność zgłoszeń

3. Cykl warsztatów – spotkań grupowych „Żyj w zgodzie ze sobą”

•    Poznaj swoje emocje i dowiedz się, jakie potrzeby im towarzyszą.
•    Poczuj się pewniej w wyznaczaniu granic.
•    Poznaj lepiej własny dyskomfort i zacznij dostrzegać, kiedy jest sygnałem do zmian, a kiedy stanem do akceptacji.
•    Naucz się praktykować uważność i zbliż się do siebie.

Chcemy, żeby była to bezpieczna przestrzeń, w której każd_ znajdzie kawałek praktycznej wiedzy dla siebie i będzie mógł podzielić się własnymi przemyśleniami z innymi.

Prowadzące: Aleksandra Stube i Weronika Sztukowska, studentki V roku Psychologii na Uniwersytecie Gdańskim

Kiedy: W ramach cyklu przewidujemy 3 cotygodniowe spotkania. Pierwsze odbędzie się 7 listopada (wtorek) w godz. 17:00-19:00. Kolejne 14 i 21 listopada w godz. 17:00-19:00.
Liczba miejsc: 15

Zapisy: warsztaty.cwp@ug.edu.pl (w tytule maila: cykl spotkań)
UWAGA: Zapisujesz się od razu na wszystkie trzy spotkania!

Załącznik Rozmiar
Informacja o warsztatach 3.64 MB

Data publikacji: środa, 11. Październik 2023 - 10:14; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: środa, 11. Październik 2023 - 10:16; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz