Projekt Euromental - relacja z Blended Intensive Program

W dniach 04.09.23 - 08.09.23r. pracownicy Instytutu Psychologii –  współtwórcy „projektu Euromental”, w tym: psychologowie sportu dr Dagmara Budnik Przybylska i dr Jacek Przybylski; dr hab. Maria Kaźmierczak, prof. UG – ekspert w dziedzinie empatii; a także studenci Psychologii i członkowie Sekcji Psychologii Sportu KNP Anima, mieli przyjemność wziąć udział w Blended Intensive Program.

Był to pierwszy w Polsce program dotyczący psychologii sportu w ramach międzynarodowego projektu „Euromental – Sport mental training in Europe”. Wydarzenie odbywało się w University G. d’Annunzio (UdA) of Chieti-Pescara we Włoszech, a udział w nim wzięło, aż 6 różnych krajów (Włochy, Francja, Niemcy, Hiszpania, Szwecja i Polska). Z Polski pojechało najwięcej studentów, bo w liczbie 12.

Spotkanie miało na celu współtworzenie, poszerzenie i wymianę wiedzy oraz doświadczeń z różnych obszarów, miedzy innymi: Psychofizjologii, Treningu umiejętności psychologicznych (mentalnych), Stresu i stylów radzenia sobie z nim, Stylów przywództwa oraz Relacji zespołowych. Ponadto każdy uczestnik miał możliwość wyjaśniania wybranego przez siebie tematu i wymiany poglądów ze specjalistami chętnymi do dzielenia się doświadczeniem, dyskusją i wiedzą.  Wcześniej, w dniach 3-4 lipca, odbywały się wykłady online, a w dniach 20-21 września studenci prezentowali swoje projekty badawcze również w formule online.

W trakcie trwania projektu wielu naszych studentów nawiązało nowe i interesujące znajomości. Poprzez wymianę własnych doświadczeń, poglądów i wiedzy, pomimo różnic kulturowych czy językowych, współtworzymy nowe programy działania treningu mentalnego.

dr Dagmara Budnik-Przybylska

Zakład Psychologii Sportu Instytutu Psychologii UG

Data publikacji: poniedziałek, 2. Październik 2023 - 13:13; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 2. Październik 2023 - 13:16; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz