"Zapobieganie samobójstwom" - trzeci tom serii

„Tom III serii wydawniczej „Zapobieganie samobójstwom” – Biblioteka Suicydologiczna (Suicidology Library) ma na celu wypełnienie luki w istniejącej literaturze dotyczącej zapobiegania samobójstwom dzieci i młodzieży. Jej zadaniem jest analiza procesów motywacyjnych oraz promocja nowych metod zapobiegania przypadkom dobrowolnej śmierci nieletnich, a szczególnie dzieci" - tak o książce „Zapobieganie samobójstwom. Zachowania suicydalne dzieci i młodzieży" pisze prof. dr hab. dr h.c. Brunon Hołyst.

Autorzy publikacji pod redakcją prof. Brunona Hołysta reprezentują różne dziedziny nauki. Są zarazem specjalistami w zakresie suicydologii. W publikacji postulują konieczność ciągłego interesowania się problemem zachowań suicydalnych młodych osób, a także doskonalenia działań zapobiegawczych - zwłaszcza w kontekście gwałtownego wzrostu liczby takich zachowań wśród dzieci i młodzieży.

Autorką jednego z rozdziałów jest dyrektor ka Centrum Wsparcia Psychologicznego UG oraz pracowniczka Instytutu Psychologii UG - dr Agata Rudnik.

Załącznik Rozmiar
Spis treści 441.35 KB

Data publikacji: wtorek, 12. Wrzesień 2023 - 11:19; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz Ostatnia zmiana: wtorek, 12. Wrzesień 2023 - 11:46; osoba wprowadzająca: Karolina Żuk-Wieczorkiewicz