Viva Dydaktyka - nieformalne forum akademickie 21 czerwca

Zespół Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zaprasza do udziału w wydarzeniu pod hasłem

VIVA DYDAKTYKA, które odbędzie się na Wydziale Biologii

w dniu 21 czerwca 2023 r. w godz. 10:00-16:00.

Naszą ideą jest integracja środowiska wokół zagadnień związanych z dydaktyką akademicką, a całość wydarzenia ma mieć charakter radosnego, nieformalnego forum służącego wzajemnej inspiracji.

Osoby zainteresowane wydarzeniem, które chciałyby otrzymać zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo, uprzejmie prosimy o uzupełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego: https://forms.office.com/e/V9SrfFH4rt

PROGRAM WYDARZENIA

10.00-11.00 - Wykład pt. Dydaktyka w procesie poszukiwań / prof. dr hab. Marlena Lembicz, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

11.00-12.00 - Rok akad. 2022/23 w Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu

Podsumowanie działań i aktywności szkoleniowej, prezentacja czasopisma Horyzonty Edukacji Akademickiej, wręczenie certyfikatów Uczestnikom szkoleń.

12.00-13.30 - Stragany dydaktyczne z przerwą kawową

•       Sztuczna inteligencja w edukacji. Planowanie, wskazówki użycia, narzędzia i krytyczne stosowanie (dr Grzegorz D. Stunża)

•       Jak rozbudzić uwagę, czyli pierwsze 5 sekund z Rachunkowością (dr Monika Mazurowska)

•       Gry symulacyjne w dydaktyce (dr Marek Kalinowski)